ViA Mūžizglītības centra projekts iekļūst LMT konkursa 2.kārtā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA Mūžizglītības centra projekts iekļūst LMT konkursa 2.kārtā

Ziņa pievienota - 17.05.2013

Valmierieši par projektu konkursu LMT Valmierai izrādījuši lielu interesi - pavisam iesniegti 18 projekti, no kuriem žūrija astoņus darbus izvirzījusi otrajai kārtai un nodevusi iedzīvotāju izvērtēšanai. Konkursā varēja piedalīties ikviens Valmieras pilsētas iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona, kuru deklarētā vai juridiskā adrese ir Valmieras pilsētā.

Projektos atspoguļotās tēmas ir visdažādākās, sākot no vides uzlabošanas projektiem un aktīva dzīvesveida rosināšanas, līdz pat pavisam jauniem, inovatīviem un oriģināliem projektiem, kā arī projektiem kultūras un izglītības jomā.

Iesniegtie projekti parāda tos jautājumus, kas iedzīvotājiem un reizē projekta pieteicējiem šķiet visnozīmīgākie. Plaši pārstāvēti ir vides uzlabošanas projekti. Plānots līdz šim neizmantojama asfaltēta laukuma vietā izveidot pludmales volejbola laukumu sportiskām aktivitātēm. Arī par jauna bērnu rotaļu laukuma radīšanu nav aizmirsts, piedāvājot radīt bērniem draudzīgu un drošu vidi. Veselīga un aktīva dzīvesveida popularizēšanas projekti ir valmieriešu vēlmju augšgalā. Valmieras pilsētas invalīdu sporta klubs StarsS ar projekta palīdzību plāno iegādāties dažādu sporta inventāru, kas radītu iespēju pilnveidot sporta aktivitātes. Tāpat plānota Mini pitch laukuma izveide Valmieras Futbola kluba bāzē.

Un vēl valmierieši aktīvi izrādījuši sociālo līdzatbildību, projektam LMT Valmierai piesakot projektu Latvijas daba veselu dara, kur projekta mērķis ir veicināt sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju aktivizēšanu, izglītošanu un informēšanu, uzlabot viņu veselību, parādot alternatīvas esošajam dzīvesveidam, panākt viņu iesaisti sociālos procesos un notikumos. Tāpat gandarī iecere radīt Bērnu un jauniešu nometni CEEL2 jeb Zaļā Gaisma, lai norādītu uz patiesajām vērtībām, kuras mūs spēj iepriecināt un padarīt laimīgus.

Viens no atbalstītajiem projektiem ir pilsētvides uzlabošanas jomā - Open Air vizuālās mākslas izstādes projekts iecerēts, kā pirmā platforma, kurā izstādes varēs apskatīt visa gada garumā, 24 stundas diennaktī. Tāpat valmierieši izrādījuši iniciatīvu jauniešu izglītošanā. 5 dienas pirmsstudiju laboratorijā iecerēta iespēja saturīgi atpūsties brīvā dabā, konsultēties karjeras virziena izvēlē.
No iesniegtajiem 18 projektiem, žūrija, kuras sastāvā bija LMT pārstāvji un Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvji atlasīja astoņus projektus, kas tika izvirzīti otrajai kārtai un nodoti iedzīvotāju izvērtēšanai.

Žūrijas astoņi izvirzītie projekti:
• Bērnu un jauniešu nometne CEEL2 jeb Zaļā Gaisma
• Latvijas daba veselu dara
• Mini pitch laukuma izveide Valmierā
• Open Air vizuālās mākslas izstāde
• Pulkā nāc un sportot sāc!
• Roku rokā – pa pagalmu kopā!
• Smilšu volejbols Pārgaujā
• 5 dienas pirmsstudiju laboratorijā

Visu žūrijas izvirzīto projektu apraksti būs atrodami interneta mājas lapā www.valmiera.lv. Iedzīvotāji balsojumā noteiks to, kuri projekti, kopskaitā līdz pieciem, saņems finansiālo atbalstu. Katrs projekta pieteicējs var pretendēt no 500-3000 LVL lielu finansējumu. Balsojums norisināsies sekojošos veidos:
• interneta mājas lapā www.valmiera.lv, izmantojot sociālo tīklu draugiem.lv un Facebook.com autorizāciju. No viena konta balsot iespējams vienu reizi balsošanas perioda laikā;
• pašvaldības apmeklētāju pieņemšanas centrā, aizpildot anketu;
• tikai LMT klienti – portālā m.lmt.lv vai ar īsziņu, sūtot projekta identifikāciju uz numuru uz 1668 (piemēram, balsojot par projektu, kas sarakstā ir ar pirmo numuru, jāsūta īsziņa ar tekstu Valmiera1.)
Iedzīvotāju balsojums ilgs no 20.maija līdz 24.maijam. Rezultātu apkopošana ilgs līdz 28. maijam. Savukārt rezultātu paziņošana būs 29. maijā.
Projekta realizācijas laiks līdz 2013. gada 31. decembrim

Pateicoties LMT un Valmieras pilsētas pašvaldības sadarbībai, projektu konkurss LMT Latvijai Valmierā notiek jau otro reizi. Pagājušajā projektu konkursā valmieriešu balsojuma favorīti bija projekti tautas deju kopas Pastalnieki 30 gadu jubilejas koncerta Četri gadalaiki organizēšana, bērnu rotaļu laukuma Simtjūdžu meža akadēmijas pils izveide; Sportlat Valmieras maratona 2011 ietvaros organizētais bezmaksas bērnu skrējiens un jauniešu radošo darbnīcu sadraudzības vakaru izveide – Pieņemsim viens otru un darbosimies kopā!

Par LMT:
LMT ir gan klientu skaita, gan tīkla pārklājuma, gan arī apgrozījuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā. Jau vairāk nekā 93% Latvijas teritorijas ir pieejams LMT ātrgaitas 3G internets – tā ir iespēja ikvienam jau tagad jebkurā vietā un laikā piekļūt plašajām digitālā satura iespējām. LMT ir pirmais un vienīgais mobilo sakaru operators, kas klientiem kā pilotprojektu piedāvā arī moderno 4G tīklu.

Papildus informācijai:
Valdis Jalinskis
LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs
valdis.jalinskis@lmt.lv
tālrunis: 29248645	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016