Mūsējie ir atgriezušies no vasaras skolas Sāremā, Igaunijā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Mūsējie ir atgriezušies no vasaras skolas Sāremā, Igaunijā

Ziņa pievienota - 20.08.2014

No 27. jūlija līdz 8. augustam otro gadu pēc kārtas notika vasaras skola par Tumšo tūrismu Sāremā salas Mustjalas ciemā Igaunijā. Vasaras skolu organizēja Tallinas tehniskās universitātes Kuresāres koledža, piedaloties Erasmus IP partneriem no NHTV Bredas universitātes Nīderlandē, Lapzemes augstskolas Somijā, Södertörn universitātes Zviedrijā, Klaipēdas koledžai Lietuvā un Vidzemes Augstskolai, kā arī partnerim no ASV Kolorādo valsts universitātes.

No Vidzemes Augstskolas šajā vasarā piedalījās Uva Klāsupa (Tūrisma organizācijas un vadības studiju programma ceturtais kurss) un Zane Jansone (Tūristu gids-ceļojumu un pasākumu organizators otrais kurss). Otro gadu pēc kārtas vasaras skolā piedalījās Sabiedrības zinātņu fakultātes Asoc. profesore Agita Līviņa.

Studentiem pirms došanās uz vasaras skolu bija jāveic patstāvīgs pētījums un jāsagatavo prezentācija par Tumšā tūrisma piemēriem Latvijā un pētījuma rezultātiem, ko mūsu studentes veica patiešām izcili, izvēloties raksturīgas bildes un atbilstošu dizaina noformējumu saviem pētījuma rezultātiem. Studenti un docētāji vasaras skolas laikā iepazina vairākus tumšā tūrisma piemērus Igaunijā, sākot ar galvaspilsētas apmeklējumu Tallinā, ielūkojoties Valsts Drošības komitejas muzejā, Patares cietumā un citviet, apmeklējot muzejus un bijušās militārās bāzes Sāremā un Hijumā salās. Noslēgumā studenti izstrādāja savu piedāvājumu tumšā tūrisma attīstībai Sāremā salā četriem atšķirīgiem mērķtirgiem, mūsu studentes strādāja pie Rietumeiropas tirgus, izvēlētos par mērķgrupu vācu seniorus. Divas nedēļas paskrēja ātri, jo visa vasaras skolas lielā ģimene bija ļoti draudzīga un atvērta.

Lai saprastu, kas ir tik īpašs šajā lauku stūrī Mustjalas ciemā un saimnieka Jormas sētā Kooli-Kopli, tur vienkārši ir jāaizbrauc!

Zanes iespaidi pēc vasaras skolas: „Padomju laika noslēguma ballīte bija ļoti laba, man patika. Šīs divas nedēļas Mustjalā bija tiešām lieliskas. Tas bija labs piemērs kā mācības apvienot ar atpūtu un gūt jaunas zināšanas. Ne tikai mācības sagādāja prieku, bet arī visi dalībnieki un pasniedzēji bija kā viena liela ģimene. Bija padomāts par visu un šīs divas vasaras skolas nedēļas izvērtās lieliskā piedzīvojumā, ko noteikti atcerēšos.”

Una dalās pieredzētajā un uzkrātajā pieredzē: "Vasaras skola Sāremā izvērtās daudz reiz interesantāka un notikumiem bagātāka nekā biju gaidījusi! Šī unikālā iespēja augstskolā tiek pārāk pieticīgi reklamēta, un velti, jo  vasaras skola Sāremā patiesi ir to vērta, tā sniedz pieredzes un pozitīvu emociju lādiņu visai vasarai!

Šīs divas nedēļas ir lieliska iespēja iegūt jaunus draugus dažādās valstīs, kā arī nostiprināt angļu valodas zināšanas. Tas ir neaizmirstams piedzīvojums lauku mājā Kooli Kopli, kas ir ļoti mājīga un mūsdienīga. Vasaras skola ietver sevī pašu labāko ko var sniegt mācīšanās, Igaunijas dabas un tumšā tūrisma izzināšana, sadarbošanās grupu darbiem, kā arī ārpus lekciju aktivitātes. Un kas gan var būt labāks, par pēršanos saunā un draudzīgu vakara pasēdēšanu studentu un pasniedzēju lokā vienam otru labāk iepazīstot!

Noteikti iesaku doties šajā vasaras skolā ne tikai tiem studentiem, kuriem tūrisms ir sirdslieta vai studiju virziens, bet visiem tiem, kuri vēlas labi pavadīt laiku, nostiprināt starpkultūru saites, kā arī uzzināt daudz jauna un interesanta par Baltijas valstīm un to vēsturi!"

Sagatavoja Asoc. profesore Agita Līviņa

Foto Uva Klāsupa

    
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016