Letonikas 5. konferences laikā meklēs risinājumus sociālās cilvēkdrošības stiprināšanai | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Letonikas 5. konferences laikā meklēs risinājumus sociālās cilvēkdrošības stiprināšanai

Ziņa pievienota - 23.10.2013

Vidzemes Augstskolā (ViA) 25. oktobrī norisināsies Letonikas 5. konferences sekcija „Nacionālā identitāte un sociālā cilvēkdrošība”, kurā ViA un Latvijas Universitātes pētnieki, kas vairāku gadu garumā pētījuši sociālās drošības situāciju Latvijā pēckrīzes periodā, analizēs cilvēkdrošības politiku, identificēs esošos cilvēkdrošības resursus un piedāvās risinājumus atbilstoši pēckrīzes laika izaicinājumiem. Pētījumi veikti valsts pētniecības programmas „Nacionālā identitāte” apakšprojekta „Nacionālā identitāte un sociālā cilvēkdrošība” ietvaros.

„Jēdzienam „cilvēkdrošība” ir jāveic korekcija saistībā ar ekonomiskās teorijas izmaiņām, lai radītu ciešāku savstarpējo saikni ar tautsaimniecību un uzņēmējdarbību,” apskatāmo jautājumu loku iezīmē viena no apakšsekcijas vadītājām, ViA asociētā profesore Sarmīte Rozentāle. Mazie un vidējie uzņēmumi arvien vairāk tiek atzīti par virzītājspēku inovācijām un tādēļ tiek uzskatīti par ilgtspējīgas ekonomikas instrumentiem. Lai inovācijas varētu realizēties apstākļos, kad samazinās iekšējais tirgus un krītas patēriņš, viens no  instrumentiem ir sadarbība. „Tomēr sadarbība, kaut arī pašsaprotama un vārdos atzīta, praksē ne vienmēr ir viegli īstenojama. To kavē līdzšinējā izpratne par konkurenci kā tirgus ekonomikas vienīgo virzītājspēku, kā arī identitātes un kultūras iezīmes,” problēmu skaidro S. Rozentāle.

Sociālajām un kultūras saistībām, normām un vērtībām ir liela nozīme uzņēmumu stratēģijās. ViA asociētā profesore ir pārliecināta, ka uzņēmēju, zinātnieku un pašvaldību sadarbības iespējas ir būtisks, bet līdz šim nepietiekami izmantots resurss cilvēkdrošības un ilgtspējas jomā. Ilgtspējīga uzņēmējdarbība, savukārt, balstās uz četriem pīlāriem – ekonomisko labklājību, sociālo taisnīgumu, vides aizsardzību un kultūru, turklāt svarīgs tās priekšnoteikums ir inovācijas. „Kā ar šiem uzdevumiem tiek galā uzņēmēji, īpaši mazie un vidējie uzņēmēji, kuru resursi un pieredze bieži nav pietiekama šādu mērķu sasniegšanai? Uz šo un citiem ar cilvēkdrošību saistītiem jautājumiem tiks meklētas atbildes,” norāda S. Rozentāle.

Letonikas 5. konference „Pētījumi par nacionālo identitāti: paveiktais un darāmais” no 28. līdz 30. oktobrim norisinās Rīgā un vairākās reģionu pilsētās - Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un citur.

Konferences programma šeit, vai lejuplādēšanai šeit.

Reģistrēšanās konferencei šeit.

Sekcijā izskanējušo ziņojumu prezentācijas:

Feliciana Rajevska, Dr. pol. sc. "Cik droša ir Latvijas sociālās drošības sistēma?"
Sarmīte Rozentāle, Dr.oec. "Ilgtspējīga tautsaimniecība, uzņēmējdarbība un cilvēkdrošība"
Kristaps Ročāns, M.sc.soc "Klasteri –sadarbības kultūras pieeja"
Sandra Brigsa, M.sc.soc, RSU doktorante "Pašnodarbināto sociālā drošība"
Didzis Stāvausis, ViA 1.kursa maģistrantūras students "Kā izpratne par 2.līmeņa pensiju sistēmas darbību veicina cilvēkdrošību"

 

Papildu informācija:
Juris Lūsis
Vidzemes Augstskolas
Sabiedrisko attiecību speciālists
t. 26182244
e-pasts: juris.lusis(at)va.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016