ViA lektore Anna Broka piedalās PVO konferencē Sanktpēterburgā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA lektore Anna Broka piedalās PVO konferencē Sanktpēterburgā

Ziņa pievienota - 15.06.2012
anna_broka.JPG

Vidzemes Augstskolas (ViA) Sociālo zinātņu fakultātes lektore Anna Broka (MA Starptautiskās Sc. labklājības un veselības politikā)  no 14. līdz 17. jūnijam piedalās PVO Veselīgās pilsētas organizētajā konferencē Sanktpēterburgā “Veselība un labsajūta no agrīnas bērnības līdz veselīgai novecošanai” (Health and well-being:from an early start in life to healthy aging”).

Konference ir organizēta sesijās un darba grupās, kurās uzstājās tādi pasaules slaveni pētnieki, kā Maikls Marmorts (Michael Marmort) un Maiks Gradijs (Mike Grady) no Veselības Taisnīguma Institūta Londonas Universitāte (Institute of Health Equity, University of London),  Geofs Grīns (Geoff Green),  Londonas Ekonomikas augstskola (London School of Economics), Edvards Melhušs (Edward Melhuish) no Bērnu, ģimenes un sociālo pētniecības nodaļas Birkbeka, Londonas Universitāte (the Study of Children, Families and Social Issues, Birkbeck, University of London). Darba grupās piedalās politiķi un profesionāļi no lielākās daļas Eiropas valstu. Mērķis ir veicināt  izpratni un diskusiju par sociālo nevienlīdzību veselības jomā teorijā un praksē, prezentējot veikto pētījumu datus un veicināšanas pasākumus vietējā un reģionālajā līmenī.

Konferencē tiks prezentēta HEPROGRESS projekta vadības (Niels Kr.Rasmussen, Anna Broka, Gunnar Andreas Hjorthaug, Knut-Johan Rognlien) sagatavoto prezentāciju par sociālās nevienlīdzības mazināšanu veselības jomā Norvēģijā (Oestfoldas reģionā) un Latvijā (Amatas, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Vecpiebalgas novados). Partneru pašvaldības Latvijā veselības veicināšanu ir atzinušas par prioritāri ne tikai politikā, bet praksē, uzsākot veselības stratēģijas izstrādi un plānojot konkrētu pasākumu rīcībprogrammu (Sagatavoto rakstu skatīt šeit).

Par vienu no veselības veicināšanas prioritārām mērķa grupām ir atzīti bērni un ģimene, kas ir iekļaujami īpaši izstrādātajās politiskajās stratēģijās. Politiskajā dienaskārtībā ir jautājums, kā radīt apstākļus, lai cilvēki justos labi vietā, kurā tie dzīvo, un spēj piedalīties pašvaldību piedāvātajās aktivitātēs neatkarīgi no sociālekonomiskā stāvokļa.

Konferencē būs iespēja dažādām iesaistītām pusēm pie viena kopīga apaļā galda diskutēt par esošajām un iespējamām stratēģijām un plāniem, kā arī izaicinājumiem un problēmām, ar ko vairums valstu saskārušās ekonomiskās recesijas laikā.

Vairāk par konferenci:
http://healthycities.zdrav.spb.ru/en/Scope_and_Purpose Angļu val.
http://healthycities.zdrav.spb.ru/ru/Scope_and_Purpose Krievu val.

Informāciju sagatavoja:
Anna Broka,
ViA SZF lektore
anna.broka[at]va.lv

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016