Latvijas vidusskolēniem atver inovatīvu uzņēmumu durvis | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Latvijas vidusskolēniem atver inovatīvu uzņēmumu durvis

Ziņa pievienota - 18.10.2012
naukseni.JPG

Oktobra vidū Naukšēnu vidusskolas 11. un 12. klases skolēni kopā ar ekonomikas skolotāju Ingrīdu Bērziņu devās vizītē uz vienu no lielākajiem novada uzņēmumiem — SIA «Naukšēni».

Šādu aktivitāti sniedza Latvijas investīciju un attīstības aģentūra Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas ietvaros rīkotā projektā «Latvijas skolu izglītojamo intereses par inovatīviem uzņēmumiem rosināšanas pasākumi» sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu. To līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Pasākuma mērķis ir radīt izpratni par uzņēmējdarbību, veicināt vidējās izglītības iestāžu izglītojamo informētību par inovatīviem, tehnoloģiski orientētiem uzņēmumiem Latvijā, to darbības pamata principiem, tehnoloģiju attīstības līmeni, kā arī risinājumiem uzņēmējdarbības izaicinājumu pārvarēšanā.

Vizītē SIA «Naukšēni» novada domes priekšsēdētājs Jānis Zuments dalībniekus iepazīstināja ar uzņēmējdarbības atbalsta veidiem pašvaldībā, kā arī motivēja jauniešus saskatīt iespējas uzņēmējdarbībā un tās arī īstenot. Savukārt SIA «Naukšēni» pārstāvji skolēnus iepazīstināja ar uzņēmuma darbības veidiem, virzieniem, to ietekmējošiem mikro un makrovides faktoriem, izaicinājumiem, ar ko uzņēmums sastopas sarežģītu ekonomisko apstākļu laikā, un tā sasniegumiem. Diskusijā tika apspriesti vairāki ar uzņēmējdarbību saistīti jautājumi.

— Uzņēmuma apmeklējums bija ļoti interesants, uzzinājām daudz jauna par uzņēmumu un uzņēmējdarbību, — stāsta Naukšēnu novada vidusskolas 11. klases skolniece Ivita Ārgale. — Tur strādā mani vecāki, un par uzņēmumu kaut ko jau zināju. Lai gan ražošanā piedalās arī tehnika, bez smaga roku darba tomēr neiztikt. Man patika, ka šajā reizē produkciju varējām arī degustēt. Es savu nākotni saistu ar modes mākslu, tāpēc vecāku darbu negribētu darīt. Naukšēnu novadā uzņēmējdarbībai ir perspektīva, bet ne modes jomā. Nebūtu prātīgi šeit izveidot modes darbnīcu un pie klientiem braukāt uz Rīgu.

Atzinīgu vērtējumu par SIA «Naukšēni» uzņēmumu izteicās Naukšēnu novada vidusskolas 12. klases skolnieks Ralfs Jirgensons: — Man patīk, ka cilvēki cenšas ko darīt un nesēž rokas klēpī salikuši. Visu laiku ir kādas jaunas ražošanas idejas, kuras mēģina īstenot. Piemēram, bija doma no ķirbju sēklām spiest eļļu, bet pamēģinot atklājās, ka ražošana ir pārāk dārga. Uzņēmumā audzē arī aļģes, bet par noietu nezinu teikt. Es uzskatu, ka mēģinājums nekad nav zaudējums. Pats nākotnē domāju nodarboties ar kokapstrādes uzņēmējdarbību tuvākā apkārtnē — sākumā ar mežizstrādi un tad koku apstrādāt vairāk. Līdz tam gan esmu iecerējis mācīties augstskolā.

Savukārt uzņēmumam, iesaistoties projektā, bija iespēja veicināt atpazīstamību, celt sava kā sociāli atbildīga uzņēmuma reputāciju sabiedrības acīs, motivēt jaunatni kļūt par saviem potenciāliem darbiniekiem vai partneriem nākotnē.

Autors: Antis Lūsa
Datums: 18.10.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Naukšēnu novadā

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016