Korim Skan — speciālbalva | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Korim Skan — speciālbalva

Ziņa pievienota - 24.01.2013

Valmieras kultūras centra un Vidzemes Augstskolas jauniešu koris Skan no 10. līdz 13. janvārim pabija Daugavpilī, kur piedalījās X Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā Sudraba zvani. Šis festivāls pulcēja vairāk nekā 30 koru un desmit ansambļu no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Ukrainas un Krievijas.

Apmetāmies Daugavpils Universitātes kopmītnēs, kas uz trim dienām kļuva par mūsu mājām. 10. janvāra vakarā festivāla atklāšanas koncertā tika izlozēti koru uzstāšanās kārtas numuri, kā arī iedvesmojošu priekšnesumu sniedza Sudraba zvanu īpašais viesis — jauniešu koris Balsis (diriģents Ints Teterovskis).

Tad pienāca konkursa galvenā diena, pilna ar spraigiem notikumiem un dažādām emocijām. Koris Skan uzstājās ar 8. kārtas numuru savā grupā. Katru kori vērtēja profesionāla, starptautiska žūrija, kuras priekšsēdētājs bija profesors, Dziesmu svētku virsdiriģents Romāns Vanags. Tās pašas dienas vakarā uzzinājām, ka diemžēl neesam iekļuvuši finālā, taču tas mūs nemaz nesarūgtināja. Mēs bijām snieguši skatītājiem un žūrijai visu labāko no sevis.

Pēdējā konkursa dienā finālā uzstājās 11 patiesi spoži kori. Sīvā cīņā Grand Prix balvu ieguva Swedbank jauktais koris (diriģents Artūrs Ancāns), 1. vieta tika piešķirta jauktajam korim Austrums (diriģents Ārijs Šķepasts). Koris Skan saņēma speciālbalvu par labāko tautasdziesmas (Seši mazi bundzinieki) apdares izpildījumu.

Autors: Elīna Valaine, ViA studente
Datums: 23.01.2013
Izdevums: Liesma
Rubrika: Izglītība. Kultūra	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016