Konkursā augsts vērtējums absolventes Andas Cakulas maģistra darbam | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Konkursā augsts vērtējums absolventes Andas Cakulas maģistra darbam

Ziņa pievienota - 18.10.2012
absolvente.jpg

Vidzemes Augstskolas Sociotehnisku sistēmu modelēšanas studiju programmas absolvente Anda Cakula izcīnijusi 3. vietu LU fonda Accenture Latvia un Tieto Latvia rīkotajā konkursā par labākajiem datorikas bakalaura un maģistra darbiem. Maģistra darba tēma "Augsnes erozijas prognozēšana Alequeva dambja apkārtnē". Darba vadītājs ViA docents Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs, konsultants Dr. Thomas Panagopoulos.

Darbā izstrādāts imitāciju modelis un lēmumu atbalsta sistēma augsnes erozijas prognozešanai un pārvaldībai. Alqueva dambis atrodas Portugālē un veido otru lielāko Eiropas mākslīgo ezeru. Apkārtnes pus-tuksnešainais klimats un neauglīgās augsnes rada augsnes eroziju kā rezultātā tonnām nogulšņu ik gadu ieplūst dambī un tā ūdeskrātuves tilpums samazinās. Minētā iemesla dēļ vietējās pašvaldības vēlas izstrādāt erozijas kontroles un ilgtspējīgas zemes izmantošanas plānus. Andas Cakulas izstrādātais modelis palīdz novērtēt, kā dažādas lauksaimniecības metodes var ietekmēt augsnes erozijas risku.

Laureātu apbalvošana notiks 25. oktobrī plkst.14:00, Latvijas Universitātes Vēstures muzeja zālē (Rīgā, Raiņa bulvārī 19, 4.stāvā). Tradicionāli notiks arī laureātu uzstāšanās ar īsu (līdz 10 min) prezentāciju par savu darbu. Godalgas par darbiem saņems arī to vadītāji. Programma šeit.

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016