Konference Vidzemes Augstskolā pulcē 250 pedagogus no visas Latvijas | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Konference Vidzemes Augstskolā pulcē 250 pedagogus no visas Latvijas

Ziņa pievienota - 03.11.2015

Piektdien, 30. oktobrī, Vidzemes Augstskolā (ViA) jau sesto reizi norisinājās konference - praktiskais seminārs pedagogiem „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”. Šī gada konferences tēma bija „Mūsdienu pedagogs un jaunietis – izaicinājumi un iespējas kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanā”. Konferencē piedalījās 250 pedagogi, pārstāvot ne tikai Vidzemes, bet arī Latgales, Zemgales un Kurzemes reģiona izglītības iestādes.

Konferences ievada daļā pedagogus uzrunāja Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Ministre aicināja domāt par to, kādas attieksmes, prasmes un zināšanas vēlamies iemācīt saviem bērniem, kādā pasaulē vēlamies dzīvot, uzsverot, ka to visu varam panākt kopīgiem spēkiem. Ministre arī akcentēja, ka realitātei ir liela nozīme bērnu izglītošanas procesā un svarīgi ir atrast līdzsvaru starp inovācijām, attīstību un vērtībām. Uzrunas noslēgumā ministre uzsvēra savu pārliecību, ka izglītības sistēma ir tik laba, cik labi ir tās skolotāji, tādēļ ir liels prieks par pedagogiem, kuri pilnveido savas zināšanas.

Turpinājumā ViA lektore Agnese Karaseva runāja par faktoriem, kas saistīti ar tehnoloģiju lietojumu pedagoģiskajā darbā. Par kompetenču pieeju izglītības saturā stāstīja Valsts Izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, bet Latvijas Universitātes profesore Zanda Rubene atbildēja uz aktuālo jautājumu – kas mums būtu jāzina par mūsdienu bērniem un jauniešiem. Savukārt pasniedzēja un psiholoģe Zane Veinberga runāja par interesi, motivāciju un efektivitāti ikdienas darbā.

Konferences otrajā daļā – praktiskajos semināros, pedagogi varēja smelties jaunas ierosmes ikdienas darbam un diskutēt par interesējošiem un aktuāliem jautājumiem izglītības jomā. Semināros tika apskatītas tēmas gan par interaktīva mācību procesa organizēšanu, gan jauniešu riskanto uzvedību un skolas organizācijas kultūru, gan par mediju lomu un to praktisku pielietojumu mācību procesā, gan citām noderīgām tēmām, kas dod iespēju caur praktiskiem uzdevumiem gūt vērtīgu pieredzi.

Konferences dalībnieki atzinīgi vērtēja iespēju papildināt savas zināšanas, paplašināt redzesloku, uzklausīt dažādus viedokļus un gūt jaunu praktisku pieredzi turpmākajam darbam. Turklāt pedagogi jutās gandarīti saņemt apstiprinājumu, ka savā ikdienas darbā ar skolēniem “ir uz pareizā ceļa” un, papildinot zināšanas no lektoru pieredzes stāstiem, ir apņēmības pilni turpināt iesākto.

Konferences rīkotājs Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centrs pateicas pedagogiem par aktīvo dalību konferencē un novēl, lai jauniegūtās praktiskās zināšanas noder interesanta, radoša un izglītojoša mācību procesa organizēšanā. Paldies arī lektoriem par interesanto un vērtīgo lekciju un semināru nodrošināšanu. Uz tikšanos nākamgad!	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016