Konference „NAP 2014. – 2020. Ieviešana – iespējas un izaicinājumi reģionu izaugsmei” | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Konference „NAP 2014. – 2020. Ieviešana – iespējas un izaicinājumi reģionu izaugsmei”

Ziņa pievienota - 13.05.2013

Vidzemes plānošanas reģions un Vidzemes Augstskola aicina reģiona iedzīvotājus, pašvaldību un izglītības iestāžu speciālistus, uzņēmējus un nevalstisko organizāciju pārstāvjus piedalīties gadskārtējā reģiona attīstībai veltītajā zinātniski praktiskajā konferencē, kura notiks 15. maijā Vidzemes Augstskolā, Valmierā, Cēsu ielā 4.

Konference „NAP 2014. – 2020. Ieviešana – iespējas un izaicinājumi reģionu izaugsmei” ir turpinājumus Vidzemē notikušajai 2012. gada 7. septembra zinātniski praktiskajai konferencei „Sadarbība reģiona attīstībai”,  kurā dalībnieki diskutēja par jautājumiem, kas cieši saistīti ar Nacionālā attīstības plāna 2014. – 2020. gadam (NAP2020) prioritātēm, un akcentēja galvenos darbības virzienus nākotnē. Maija konference tiek rīkota reģionu iedzīvotājiem ļoti svarīgā laikā, jo Nacionālais attīstības plāns 2014.-2020. gadam ir apstiprināts. Uz tā pamata šī gada laikā Latvijas valdība ir uzsākusi sarunas ar Eiropas Komisiju par Eiropas Savienības (ES) finansējuma sadali nākamajam plānošanas periodam no 2014. gada līdz 2020. gadam. Fondu apgūšana un plānotās investīciju prioritātes būtiski ietekmēs turpmāko valsts un reģionu attīstību, kā arī katra iedzīvotāja ikdienu.           

Konferencē uzstāsies vairāki valsts pārvaldes un akadēmiskās jomas speciālisti, un tās norise ir sadalīta trīs tematiskās daļās: vadošo (keynote) runātāju sesija, ievada sesija un sesija „NAP 2014. – 2020. Praktiskā ieviešana – iespējas un izaicinājumi” ar diskusiju par izaicinājumiem reģionu līdzsvarotai attīstībai. Konferencē tiks vērsta uzmanība uz to, kā tiek saskaņotas Latvijas un Eiropas Komisijas prioritātes ES fondu ieviešanā turpmākajiem gadiem, NAP turpmāko ieviešanu, Latvijas industriālās politikas un zinātnes prioritātēm un investīciju koncentrēšanas plāniem nākamajā plānošanas periodā. Tāpat konferencē klātesošie runās par to, kādi ir būtiskākie Latvijas cilvēkdrošības izaicinājumi, galvenie telpiskās plānošanas indikatori un Vidzemes Augstskolas stratēģiskā loma reģiona attīstībai.

Īpašs konferences viesis būs Skotijas „Heriot-Watt” Universitātes profesors Klifs Heigs (Cliff Hague), kurš uzstāsies ar prezentāciju „Mazo pilsētu attīstības potenciāls reģionu izaugsmei„. Profesors Heigs ir atzīts plānošanas un telpiskās attīstības eksperts, un ir bijis „Karaliskā pilsētplānošanas institūta” un „Nāciju Sadraudzības (Commonwealth) plānotāju asociācijas” prezidents.

Konferenci organizē Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, Valsts pētījumu programmas „Nacionālā identitāte” projektu „Nacionālā identitāte un sociālā cilvēkdrošība” un ESPON projektu "Galvenie indikatori teritoriālajai kohēzijai un telpiskajai plānošanai/ KITCASP". Konferenci vadīs žurnālists Ansis Bogustovs.

Konferencei „NAP 2014. – 2020. Ieviešana – iespējas un izaicinājumi reģionu izaugsmei” aicinām pieteikties līdz 14. maijam Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā šeit. Konferences darba kārtība pieejama šeit.

Papildu informācija:  Kristaps Ročāns, ES struktūrfondu informācijas centra Tehniskās palīdzības projekta 2012.-2013. gadam speciālists, e-pasts:kristaps.rocans@vidzeme.lv.

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016