Karjeras nedēļa Vidzemes Augstskolā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Karjeras nedēļa Vidzemes Augstskolā

Ziņa pievienota - 19.04.2012
karjera-absolv.JPG

No 16. līdz 20. aprīlim Vidzemes Augstskolā notiek karjeras nedēļa, galvenā auditorija ir studenti, tomēr arī vidusskolēni aicināti piedalīties lekcijās un nodarbībās.

— Rīkojam šo pasākumu, lai sniegtu studentiem atbalstu karjeras veidošanas jautājumos, — saka ViA studentu servisa vecākā speciāliste Ieva Stīpniece. — Pirmdien galvenā tēma bija veltīta jautājumam, kā iegūt vēlamo darbavietu. Prezentācijās jaunieši uzzināja praktiskus padomus, kā rakstīt CV un motivācijas vēstuli, kā sevi darba intervijā labāk prezentēt, tas palīdzēs viņiem atrast prakses vietu un noderēs arī turpmāk, nonākot pēc studijām darba tirgū. Valmieras Europe Direct informācijas centra vadītāja Malva Šķēle pastāstīja par prakses iespējām Eiropas Savienības institūcijās. Tiem, kas plāno studēt un darba vietu meklēt ārvalstīs, Seesam Latvia pārstāve pastāstīja, kāpēc un kāda apdrošināšana ir nepieciešama.

Otrdien studentiem bija iespēja apmeklēt koučinga grupas nodarbības, kur viņi ieguva zināšanas, lai tās izmantotu savas karjeras plānošanā un veiksmīgā virzībā.

Viena no koučinga nodarbības dalībniecēm, tūrisma organizācijas un vadības 4. kursa studente Agnese Bernāte stāsta:

— Nodarbība man ļoti patika, jo vadītājas bija kompetentas. Šī nebija lekcija, kur kaut ko tikai stāsta, bet mēs klausāmies. Te bija dialogs, kurā vadītājas palīdzēja sarunas dalībniekiem atklāt savus dzīves mērķus un izvēlēties veidus, kas ļautu tos sasniegt. Koučings palīdz cilvēkam mobilizēties un ļauj saprast, kādas ir viņa stiprās puses, ko lietot savā karjerā. Seminārs man sniedza iedvesmu un ticību, ka nav nesasniedzamu mērķu. Es guvu apstiprinājumu, ka esmu uz pareizā ceļa savas karjeras veidošanā. Varēju arī plašāk paskatīties un ieraudzīt citas iespējas, ko līdz šim nebiju pamanījusi.

Ieva Stīpniece turpina:

— Vakar Latvijas Brīvo arodbiedrību pārstāve Linda Pētersone stāstīja par darbinieka atbildību un tiesībām, bet ViA absolvents Gatis Builis no SIA Metāla Alianse dalījās pieredzē par to, ko no darbinieka gaida darba devējs. ViA juriste Zane Gailuma informēja, kā studentiem aizsargāt savu gada projektu, bakalaura, maģistra un citu darbu autora tiesības.

Rīt ViA absolventi, kas ir kļuvuši par uzņēmējiem, stāstīs par savu pieredzi un motivēs studentus ne tikai domāt par karjeras veidošanu kā darba ņēmējiem, bet iedrošinās viņus kļūt par darba devējiem. Biedrības Zināšanu un inovāciju sabiedrība lektori runās par tēmām Darba devējs vai darba ņēmējs —izvēles kritēriju noteikšana un Ideju ģenerēšana, savukārt Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatora pārstāvji stāstīs par iespējamo atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai, kā arī par sadarbību ar ViA absolventiem, kuru uzņēmumi darbojas inkubatorā.

Dienas otrajā pusē notiks pasākums «Absolventu pēdas Valmierā II», absolventi darba grupās spriedīs par Vidzemes Augstskolas absolventu kustības ViA Alumni darbības mērķiem, kā arī par absolventu mentoru kluba izveidi. Tā uzdevums būs palīdzēt jaunajiem ViA absolventiem, kas vēlas kļūt par uzņēmējiem, bet otra atbalsta forma paredz, ka absolvents kļūst par atbalstītāju un padomdevēju studentam karjeras jautājumos.

Karjeras nedēļas noslēgumā notiks neformāls ViA studentu un absolventu sadraudzības pasākums Multiklubā, kur studenti varēs iztaujāt absolventus par viņu pieredzi karjeras veidošanā un gūt vērtīgus padomus.

Agnese Bernāte piebilst:

— Atzinīgi vērtēju Vidzemes Augstskolas iniciatīvu studentu atbalstam karjeras veidošanā. Karjeras nedēļa palīdz saprast, kāda ir reālā situācija darba tirgū, un ļauj mums tai sagatavoties. Ceru, ka šī jaunā iniciatīva vērsīsies plašumā un arvien vairāk studentu, pasniedzēju, absolventu un darba devēju tajā iesaistīsies, lai, absolvējot augstskolu, darba tirgū nokļūtu zinoši, motivēti un mērķtiecīgi darbinieki.

Autors: Dzintars Močs
Datums: 19.04.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Ziņas

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016