Karjeras nedēļa: sarunu un saldējuma diena, diskusijas | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Karjeras nedēļa: sarunu un saldējuma diena, diskusijas

Ziņa pievienota - 22.11.2012
karjera-2.jpg

Valmierā nedēļas organizatoriskais centrs ir Pārgaujas ģimnāzija. Pasākumu koordinācija uzticēta skolas direktorei ar vairāku gadu pieredzi karjeras izglītības konsultācijās AGITAI ZARIŅAI.

Nedēļas mērķis?

Kā pamatskolēniem, tā vidusskolēniem radīt iespēju iepazīt sevi; protams, iepazīt profesijas un ne tikai varbūt jau izsapņoto, bet arī nezināmo, nepazīstamo, tikties ar uzņēmējiem viņu darba vidē, tā sakot, lai ir ne tikai teorētiskas sarunas pierastajā skolas vidē, arī informācijas iegūšana par tālākās izglītības iespējām utt. Un šoreiz īpaši gribu uzsvērt sarunas, diskusijas ar vecākiem. Valmierā nav tradīciju, kā, piemēram, Jelgavā, kur bez kādām robežām tiekas visu pilsētas skolu vecāki un runā par kopīgām problēmām. Bērnu nākotne, nākamās skolas un profesijas izvēle ir visus vienojošs jautājums neatkarīgi, kurā skolā bērns mācās.

Karjeras nedēļas aktivitātes aptvers arī novadu skolas, kur tematiskās stundas tiek plānotas atsevišķi.

Kas paredzēts Valmierā?

Jau pirmdien 7. — 9. klašu skolēniem notiks erudīcijas spēle, vidusskolēniem — saldējums kopā ar uzņēmējiem, kad jaunieši varēs izvaicāt uzņēmējus par viņu pieredzi, atziņām utt. Nedēļas laikā būs iespējams apmeklēt tādus Valmieras uzņēmumus kā Valmieras stikla šķiedra, Valmieras ūdens, Valmieras mēbeles, ZAAO, Vidzemes Olimpisko centru, Burtnieku novadā iepazīties ar hipoloģijas programmu. Informācija ir nodota katrai skolai, ir zināmas visas kontaktpersonas. Lai bērni un jaunieši aktīvāk varētu iesaistīties šajos pasākumos un lai tie netraucētu mācību procesu, savā skolā organizējam Projektu nedēļu.

Otrdien, 27. novembrī, jauniešus savās mājās ielūdz Vidzemes Augstskola.

Un atbilstoši savām izglītības programmām piedāvā līdzdalību dažādās radošās darbnīcās, piemēram, izstrādāt biznesa plānu, programmēt un konstruēt virtuālo realitāti, gatavot sižetu un komunicēt sociālajos medijos, pārliecināt par savu viedokli, veidot tūrisma maršrutu, apgūt informācijpratību u. tml.

Pirmdien un otrdien durvis plaši vērs arī Valmieras Profesionālā vidusskola, iepazīstinot ar tajā apgūstamajām pārtikas tehniķa, pavāra, veikalnieka profesijām, piedāvājot praktiski darboties, tā iepazīstot arī sevi.

Pieminējāt par aicinājumu vecākiem.

Ceturtdien, 29. novembrī, pulksten 18.30 Vidzemes Augstskolā aicinām vecākus neatkarīgi no tā, kurā skolā mācās viņu bērns. Seminārs Sešas cilvēciskās vajadzības, ko vadīs Dace BriedeZālīte, balstīts uz amerikāņu psihologa Robbinsa teoriju par sešām cilvēciskajām vajadzībām, kas izskaidro patiesos indivīda uzvedības cēloņus. Domāju, tā ir tēma, kas varētu interesēt jebkuru cilvēku, — laipni lūdzam! Esmu dzirdējusi šo sarunu, tiešām ir vērts! Tā ir saruna par tevi pašu, kā tu pēkšņi reaģē uz ielas, tramvajā, tā nemanot iepazīstot sevi un nonākot pie tā, ka saproti arī savu bērnu.

Tie droši vien nebūs gatavi padomi. Cik vispār šodien iespējams ko ieteikt, kādu profesiju izvēlēties, kādas profesijas Latvijā būs pieprasītas!

Neviens to nevar paredzēt. Pagājušajā nedēļā par tēmu, kā vecākiem palīdzēt bērna karjeras izvēlē, dalījos ar Rūjienas vidusskolas vecākiem. Analizējām, kuras no viņu laika profesijām bija populārākās, secinājām, ka izvēle nosvērās par labu prestižām, labi atalgotām un profesijām ar stabilām sociālām vai valsts garantijām, piemēram, pats par sevi saprotams bija, ka agronomam laukos uzreiz būs dzīvoklis, auto. Prestižas profesijas cilvēki izvēlas visos laikos, arī šajos, tas ir normāli, bet pašlaik nav nekādu garantiju, valsts vispār negarantē, ka būs darbs, arī sociālās garantijas nav drošas. Viss ir kļuvis nedrošāks, neprognozējamāks, tātad vienīgais, kas var palīdzēt, ir katrs pats.

Domāju, ka par to runāt tikai 9. un 12. klasē jau ir simtreiz par vēlu, tā arī Rūjienā teicu — esmu gatava tikties ar sākumskolas bērnu vecākiem, jo atbildība, mērķtiecība, pienākuma izpratne, izlēmība ir īpašības, kas palīdzēs palīdzēt sev. Nekādi ārējie faktori vairs nedarbojas un nepalīdzēs, teiksim, brīdī, kad zaudē darbu vai kad jāizlemj, kā mainīt dzīvi, kad iegūtā profesija darba tirgū izmirst utt. Tāpēc jau pasaulē tik ļoti domā par radoša, mainīties spējīga cilvēka audzināšanu, veidošanu.

Viena no karjeras nedēļas dienām veltīta Absolventu stundām, kas Pārgaujas ģimnāzijā aicina jau vairākus gadus.

Un tām šoreiz arī nav nekādu skolu robežu! Aicinām visus skolu interesentus! Ģimnāzijas mājaslapā iespējams iepazīties ar šo stundu vadītājiem un pieteikties. Absolventi arī pārstāv vairākas skolas (Pārgaujas ģimnāziju, Viestura vidusskolu, 5. vidusskolu), un dažādas ir viņu profesijas — ārsti, Saeimas deputāti, zinātnieki, sportisti u.c.

Autors: Maija Mežaka
Datums: 22.11.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Izglītība. Kultūra

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016