Kā matrjoška (filma "Dokumentālists" un tās režisori ViB) | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Kā matrjoška (filma "Dokumentālists" un tās režisori ViB)

Ziņa pievienota - 08.01.2013

Pērn valmierieši vieni no pirmajiem Latvijā varēja noskatīties novadnieka Ivara Zviedra un režisores Ineses Kļavas pilnmetrāžas filmu «Dokumentālists» un tikties ar autoriem kinoteātrī «Gaisma». Tiem, kuri toreiz nepaspēja vai kurus neieinteresēja, nu ir vēl viens mudinājums — nākamotrdien Valmieras integrētajā bibliotēkā būs tikšanās ar abiem režisoriem un, protams, varēs noskatīties darbu, kas 2012. gadā nacionālajā filmu festivālā «Lielais Kristaps» atzīts par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu.

Kur šī stāsta pievilcība? Labāk par Normundu Naumani to nevarētu formulēt neviens: ««Dokumentālists» tāpēc ir kā matrjoška — lellīte lellītē —, kurā viens saredzēs stāstu par divu cilvēku (Intas un Ivara) attiecībām ar trešo cilvēku (filmas kameru), cits — negodīgu filmas tapinātāju manipulāciju ar ekscentrisku personāžu (Intu), jo pēdējā taču tā īsti jau neapjēdz, kur iesaistījusies, — vismaz filmā Intai «uzņemties filmā» šķietas dīvaina rotaļa, un pret sevi viņa tiešām izturas kā pret aktrisi, jeb, kā pati saka — esmu vesela kā ērglis un ka došu tev ar lomiku (lauzni)! Visbeidzot — bet kādi mēs paši? Noskatīsimies šo provokatīvo «svešas dzīves fragmentu» un ņemsimies moralizēt, ko un kā drīkst filmēt?»

Kā vēsta vecākā bibliotekāre Anita Apine, ieeja brīva: šis pasākums turpina bibliotēkas labo darbu ciklu par dokumentālo kino. Tātad — Vidzemes Augstskolas konferenču zālē otrdien sešos pēcpusdienā.

Autors: Antra Lāce
Datums: 04.01.2013
Izdevums: Liesma
Rubrika: Nedēļas nogale	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016