Jaunlaicenes muižas muzejs un ViA TVVF studenti uzsāk gatavošanos Muzeju nakts 2013 pasākumam | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Jaunlaicenes muižas muzejs un ViA TVVF studenti uzsāk gatavošanos Muzeju nakts 2013 pasākumam

Ziņa pievienota - 13.03.2013

Šodien, 13.martā Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes kursa „Pasākumu organizēšana un vadīšana” un studentu integrētās lauku prakses plānošanas ietvaros, Vidzemes Augstskolā viesojas Alūksnes novada Jaunlaicenes muižas muzeja darbinieces Sandra Jankovska un Inese Dārziņa.

Muzeja darbinieces iepazīstinās studentus ar Jaunlaicenes muižas muzejā rīkotājiem pasākumiem, to organizēšanas dažādajiem aspektiem.

Jaunlaicenes muižas muzejs ir viens no aktīvākajiem Vidzemes ZA daļas muzejiem, lai arī dibināts tikai 2008.gadā. Te tiek vākta, apkopota un pētīta Jaunlaicenes muižas vēsture, vācu baronu Volfu dzimta, Opekalna draudzes kultūrvēsturiskais mantojums un malēniešu valoda.

Jau ziemā notiek aktīva gatavošanās tradicionālajai Muzeju naktij, kurā Jaunlaicenes muižas muzejs piedalās kopš 2008.gada. Pagājušajā gadā Muzeju nakts pasākuma „Zili brīnumi zilo vijolīšu naktī” Jaunlaicenes muižas muzejā organizēšanā un vadīšanā piedalījās arī Vidzemes Augstskolas Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes Tūrisma organizācijas un vadības studiju programmas studenti, kuri veidoja kustīgo bilžu teātri un labo manieru apgūšanas nodarbības, kā arī bija iesaistīti citās Muzeju nakts pasākuma aktivitātēs. Video sižetu par 2012.gada integrēto lauku praksi un Muzeju nakts 2012 pasākumu var noskatīties šeit:
http://www.youtube.com/watch?v=IBL1DgGs5Ys&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=ABhWNc74eLA&feature=player_embedded

jaunlaicene.jpg

Šodien muzeja darbinieces kopā ar „Tūristu gids- ceļojumu un pasākuma organizators”, kā arī „Tūrisma organizācijas un vadības” studiju programmas 2.kursu studentiem uzsāks darbu pie Muzeju nakts 2013 plānošanas. Šajā gadā Muzeju nakts krāsa ir zaļā, tāpēc muzeja darbinieces ir iecerējušas tēmu saistīt ar „Zāļu purva noslēpumiem". Muzeju naktī Jaunlaicenes muižas muzejā ar ViA studentu, vietējo aktīvistu un Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu palīdzību saimniekos Vilkakūlas (stāvā vilkakūla pēc Latvijas Botāniķu biedrības rosinājuma ir nominēta par 2013.gada augu) gariņi zaļajā zāļu purvā, tiks dibināta Vilkakūļu partija.

TVVF lektore,
Integrētās lauku prakses koordinatore
Iveta Druva-Druvaskalne
iveta.druva@va.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016