ViA jaunajam Inženierzinātņu kompleksam jau sāk mūrēt sienas | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA jaunajam Inženierzinātņu kompleksam jau sāk mūrēt sienas

Ziņa pievienota - 09.10.2013

Vidzemes Augstskolas jaunajā Inženierzinātņu kompleksā Tērbatas ielā 10 ir veiksmīgi pabeigta pamatu izbūve, jeb būvnieku valodā runājot, noslēdzies „nulles cikls”, un 7. oktobrī jau tika uzsākta sienu mūrēšana.

Atzīmējot veiksmīgu pirmā būvniecības posma noslēgumu, 4. oktobrī ēkas pamatos svinīgi tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Informācija tika ierakstīta zibatmiņā, un sastāvēja no šī brīža studiju programmu apraksta, šobrīd studējošo studentu, augstskolā strādājošo pasniedzēju un darbinieku saraksta, kā arī īpaša rektora novēlējuma nākamajām paaudzēm. Tāpat kapsulā tika ievietota ViA nozīmīte un, simbolizējot pāreju uz eiro, divas monētas – viens lats un viens eiro.

Simboliskajā kapsulas iemūrēšanā piedalījās Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis un celtniecības darbu vadītājs SIA „R.K.C.F. Renesanse” valdes loceklis Raimonds Kuncevičs. Tāpat kapsulas ieguldīšanā ņēma dalību arī augstskolas darbinieki un studenti, pilsētas pašvaldības pārstāvji, kā arī ViA Konventa priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš.

Klātesošie varēja baudīt arī muzikālu priekšnesumu pūšaminstrumentu skaņās, savukārt Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātris „ViAGars” pasākuma apmeklētājus priecēja izspēlējot situāciju, kā kapsula varētu tikt atrasta pēc 1000 gadiem. Noslēgumā visus ar īpašu dzērienu - karstalu sasildīja ViA sadarbības partneris Valmiermuižas alus darītava.

Šobrīd visi būvdarbi notiek pēc paredzētā plāna, un jaunais komplekss, kurš sastāvēs no pilnībā renovētas esošās ēkas un jaunuzbūvētā korpusa, studentus gaidīs jau uzsākot jauno studiju gadu 2014. gada rudenī.

Galerija no kapsulas iemūrēšanas pasākuma šeit.

Video par pasākumu:


 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016