Jaunais uzņēmējs mūsdienīgā biznesā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Jaunais uzņēmējs mūsdienīgā biznesā

Ziņa pievienota - 15.01.2013

Dāvis Doršs ir jaunietis, kurš nav baidījies savus sapņus un biznesa ideju īstenot dzīvē viņš dibinājis uzņēmumu "Epata Studio" un nebaidās no jauniem izaicinājumiem, pašreiz viņš iesaistījies televīzijas raidījuma veidošanā.

Dāvis nāk no Valkas, bet tagad dzīvo starp Valku, Valmieru un Rīgu. Viņš absolvējis Vidzemes Augstskolas "Mediju studiju un žurnālistikas" programmu un turpina studijas maģistrantūrā. Dāvis aizraujas ar foto un video mākslu un priecājas, ka atradis nodarbošanos, kas ne vien ir viņa darbs, bet arī sirdslieta. "Darot to, kas patīk, tev nav darba. Tā ir aizraušanās," viņš saka un neslēpj, ka nav normēta darba laika un arī nedēļas nogales ir pakārtotas radošiem projektiem. D.Doršs stāsta, ka jau no skolas gadiem krājis pieredzi un zināšanas foto un video mediju mākslas lauciņā, savulaik saņēmis apbalvojumus par īsfilmām.

Dāvis piedalās dažādos radošos projektos. Pērn Burtnieku muižas Tējas paviljonā norisinājās pasākums "Electrolux" vienas dienas restorāns "Valmieras rajons". Dāvis bija viens no pasākuma iniciatoriem. Viņš bija arī tas, kurš iemūžināja pavāru darbošanos restorānā. Rezultātā tapa vairāki video sižeti. Pasākuma laikā Dāvim izveidojās sadarbība ar populāro pavāru Mārtiņu Sirmo. Tā izrādījās veiksmīga, jo Dāvis uzaicināts pievienoties jauna raidījuma radošajai komandai. Tagad viņš darbojas vērienīgā televīzijas projektā "Sirmais. Kulta ēdieni", kurā galvenajā lomā ir ēdiens. Piedalīšanās projektā ir viņa debija raidījumu veidošanā. Dāvis pastāsta, ka raidījums jau pavasarī būs redzams Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā. Sešos stundu garos, krāsainos un aizraujošu piedzīvojumu pilnos raidījumos operators montāžas režisors Dāvis kopā ar Mārtiņu Sirmo, producenti Ilzi Lasmani Broži, operatoru Edgars Jākobsonu latviešus iepazīstinās ar citu tautu tradicionālajiem ēdieniem. Raidījuma veidotāji skatītāju aizvedīs ceļojumā uz Itāliju, Beļģiju, Spāniju, Franciju, Ameriku un Meksiku. Dāvis neslēpj, ka raidījuma filmēšanas process vēl ilgi paliks atmiņā. Atgriezies mājās, viņš turpina dzīvot ceļojumu iespaidos un, strādājot pie Francijas raidījuma, mielojas ar kruasāniem, bet pārrunājot Itālijas iespaidus, komanda pasūtot picu. "Patlaban intensīvi strādājam pie montāžas, lai pavisam drīz raidījumu nodotu skatītāju vērtēšanai," tā D.Doršs.

Valmierā viņš dibinājis arī savu uzņēmumu "Epata Studio". Tā darbības spektrs ir gana plašs, taču tas galvenokārt sniedz foto un video (audiovizuālos) pakalpojumus un izstrādā dizainu plakātiem, etiķetēm, logo un tamlīdzīgi. Galvenā "Epata Studio" mērķpublika ir reģiona uzņēmumi, kuri vēlas ar video palīdzību pastāstīt par sevi, ar fotogrāfiju un dizaina starpniecību radīt savu vizuālo tēlu.

Audiovizuālo mediju studijā Dāvis strādā kopā ar brāli Reini. "Daļu projektu realizējam kā uzņēmums, ir idejas, ko attīstām individuāli. Nepieciešamības gadījumā tiek veidota sadarbība ar plašāku komandu. Savas ieceres realizējam radošajā studijā, kur satiekas māksla un modernās tehnoloģijas. Visu laiku esam procesā, eksperimentējam un variējam ar dažādām multimediālām tehnikām," norāda Dāvis, un piebilst, ka "Epata Studio" nestrādā ar pašu dārgāko aparatūru, jo uzskata, ka tehnika ir jāizvēlas, lai gūtu noteiktu vizuālo estētiku, taču saturs ir būtiskākais..

"Epata Studio" tiek atzīts par veiksmīgas uzņēmējdarbības piemēru Vidzemes reģionā. Pirms dažiem mēnešiem viņš uzaicināts piedalīties audiovizuālo mediju uzņēmēju un pētnieku publiskajā seminārā Itālijā, kur kopā ar "Re:TV" pārstāvi iepazīstināja ar audiovizuālo mediju attīstību Vidzemes plānošanas reģionā un Latvijā, kā arī prezentēja savu uzņēmumu filozofiju veiksmīgai uzņēmējdarbības attīstībai reģionā.

Autors: Ilze Fedotova
Datums: 15.01.2013
Izdevums: Druva
Rubrika: Redzeslokā
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016