ViA jaunais Inženierzinātņu komplekss ļaus attīstīt jaunus pētījumu virzienus | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA jaunais Inženierzinātņu komplekss ļaus attīstīt jaunus pētījumu virzienus

Ziņa pievienota - 28.07.2014

Ir noslēgušies visi būvdarbi Vidzemes Augstskolas (ViA) jaunajā Inženierzinātņu kompleksā, un ir uzsākta tā nodošana ekspluatācijā, kas pēc nepieciešamo atzinumu saņemšanas plānota aptuveni nedēļas laikā. Jaunajā kompleksā tiks iekārtotas elektrotehnikas, mehatronikas,  multimediju , mobilo tehnoloģiju, virtuālās realitātes tehnoloģiju,  loģistikas informācijas sistēmu, RFID (radio frekvenču identifikācijas) un sistēmu imitācijas modelēšanas, kā arī atjaunojamās enerģijas un energoefektivitātes laboratorijas, kas ļaus uzlabot studiju procesu un attīstīt jaunus pētījumu virzienus.

Četri galvenie virzieni, kuros strādās ViA Inženierzinātņu fakultātes mācībspēki, būs ekobūves un tautsaimniecības viedās tehnoloģijas, e-apmācības rīki un virtuālās realitātes tehnoloģijas, loģistikas informācijas sistēmas un RFID tehnoloģijas, kā arī imitāciju modelēšanas tehnoloģijas.

Tāpat tiks attīstīts robotikas virziens, kas tika apspriests arī nesen Vidzemes Augstskolā notikušajā “Valmieras IT Meetup”, kurā pulcējās IT nozares speciālisti, lai iepazītos ar aktualitātēm šajā jomā.
 
Robotika ir daļa no augstskolā īstenotās mehatronikas studiju programmu, kuras studenti šogad pārsteidza īpaši, izstrādājot augsta līmeņa reālus prototipus. Ekspertu atzinību izpelnījās tādas iekārtas kā automatizēts saules enerģijas ūdens sildītājs, orientēšanās atbalsta sistēma cilvēkiem ar redzes traucējumiem, metāla apstrādes darbagalda vadības sistēma un datu loģistikas, kā arī vides kontroles un videokameras stabilizēšanas sistēmas.

Studiju procesā augstskolā tiek nodrošināta pēctecība un starpvirzienu pieeja starp visām Inženierzinātņu fakultātes studiju programmām, no koledžas līdz pat doktorantūras līmenim. Proti, uzsākot studijas koledžas līmeņa programmā, students pēctecīgi var studēt līdz pat doktorantūras līmenim, nemainot augstskolu.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016