Jau pēc divām dienām sāksies Baltijas Starptautiskā vasaras skola | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Jau pēc divām dienām sāksies Baltijas Starptautiskā vasaras skola

Ziņa pievienota - 02.08.2013
Vidzemes Augstskola (ViA), sadarbojoties ar starptautiskiem lektoriem, augusta sākumā rīko Vasaras skolu, kurā pašmāju un ārzemju studenti padziļinās zināšanas par globalizācijas ietekmi uz lauku reģionu un mazo pilsētu izaugsmi, kā arī izstrādās konkrētus priekšlikumus Valmieras un Vidzemes lauku reģionu un mazo pilsētu attīstībai un to atpazīstamības veicināšanai pasaulē.
 
Baltijas Starptautiskās vasaras skolas (Baltic International Summer School - BISS) galvenais mērķis ir sekmēt ViA starptautisko sadarbību politoloģijas un tūrisma vadības studiju programmu ietvaros, kā arī veicināt augstskolas starptautisko atpazīstamību, piesaistot interesentus no universitātēm gan Eiropā, gan citviet pasaulē. Praktiski padomi un rekomendācijas no ārvalstu ekspertiem, kā arī "skats no malas" ļaus skolas dalībniekiem apzināt idejas gan tūrisma, gan arī vietējā biznesa attīstībai.
 
BISS ietvaros paralēli norisināsies divas programmas, kurās tiks apskatīta starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība, kā arī lauku un mazo pilsētu loma globalizētā pasaulē, īpašu uzmanību pievēršot tūrisma attīstības iespējām Vidzemes reģionā. Vasaras skolas norises laikā dalībnieki gūs starpkultūru komunikācijas pieredzi ne tikai lekcijās pie dažādu valstu pasniedzējiem un jomas profesionāļiem, bet arī ekskursijās, radošajās darbnīcās, kino vakaros un piedaloties Valmieras pilsētas svētkos.
 
Šogad BISS piedalīsies 65 jaunieši no 17 valstīm - Ukrainas, Baltkrievijas, Lielbritānijas, Azerbaidžānas, Čehijas, Bulgārijas, Spānijas, Slovēnijas, Uzbekistānas, Itālijas, Lietuvas, Vācijas, Portugāles, Turcijas, Slovākijas, Polijas un Latvijas.
 
Projekts tiek īstenots jau 15. gadu, un tā un ir vērienīgākā vasaras izglītības programma Latvijā, kas katru gadu norisinās Vidzemes Augstskolā. Ilgās darbības laikā Vasaras skola ir nemainīgi spējusi piesaistīt uzmanību ārzemju studentu acīs, tādējādi pierādot, ka Valmierai kā ideju un kultūras centram ir nozīmīga loma reģiona attīstībā arī plašākā mērogā. Kopumā Vasaras skolā jau ir piedalījušies vairāk nekā 330 dalībnieki no visdažādākajām pasaules valstīm.
 
BISS programma “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība” tiek nodrošināta ar ES atbalstu Erasmus daudzpusējā projekta "Kopīga maģistra studiju programma “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ ITEM" ietvaros, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības attīstības aģentūra, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība. Savukārt programma “Attīstības glokalizācija: Lauku reģionu un mazu pilsētu attīstības perspektīvas globalizētā pasaulē” tiek īstenota Erasmus intensīvās programmas ietvaros.
 
Papildu informācija:
Ilze Ozola
Baltijas Starptautiskās vasaras skolas sabiedrisko attiecību koordinatore
Tālrunis +371-2662 53 82
E-pasts: ilze.ozola10(at)va.lv
Facebook konts: Baltic International Summer School


	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016