Izstrādātas mūžizglītības pamatnostādnes 2016. – 2020. gadam Vidzemes reģionā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Izstrādātas mūžizglītības pamatnostādnes 2016. – 2020. gadam Vidzemes reģionā

Ziņa pievienota - 28.01.2016

2015. gadā Valmieras pilsētas pašvaldības finansēto zinātnisko grantu konkursa ietvaros Vidzemes Augstskolā tika īstenoti 2 zinātniski projekti pilsētas pašvaldībai un Vidzemes reģionam prioritāros pētījumu virzienos, no kuriem viens "Mūžizglītības attīstības pamatnostādņu 2016.-2020. gadam Vidzemes reģionā un tehnoloģiskā risinājuma prototipa izstrāde".

Projekta mērķis bija izstrādāt tehnoloģiskā risinājuma prototipu mūžizglītības piedāvājuma nodrošināšanai attālinātā režīmā, kas ietver arī atbilstību mobilo tehnoloģiju lietojumam un izstrādāt mūžizglītības attīstības pamatnostādnes 2016.- 2020. gadam Vidzemes reģionā.

Projekta gaitā ir veikti tādi uzdevumi kā mūžizglītības jomas informācijas saistītos normatīvos dokumentos izpēte un apkopošana. Lai tiktu izstrādātās mūžizglītības pamatnostādnes 2016. – 2020. gadam Vidzemes reģionā ir pētīta Latvijas un citu valstu pieredze saistībā ar  mūžizglītības attīstību reģionālā kontekstā.

Projekta ietvaros ir ticis izstrādāts tehnoloģiskā risinājuma prototips apvienota mūžizglītības piedāvājuma nodrošināšanai attālinātā režīmā un tā adaptēšana mobilo tehnoloģiju lietojumam, kā arī veikto uzdevumu ietvaros ir izstrādātas divas zinātniskas publikācijas.

Projekta ietvaros veiktas iestrādes perspektīvai ciešākai sadarbībai ar Vidzemes novadiem, kā arī iestrādes mūžizglītības stratēģijas izstrādei Vidzemes kontekstā šajā ES finanšu plānošanas periodā.

Valmieras pilsētas pašvaldības finansēto zinātnisko grantu konkursa ietvaros tika īstenots arī zinātniskais projekts “Valmierā un Vidzemes reģionā piedāvātās izglītības atbilstība uzņēmēju pieprasījumam un nodarbinātības prognozēm" ar mērķi izpētīt Vidzemes reģiona darbaspēka (profesiju, kompetences, kvalifikāciju) pieprasījumu šobrīd un turpmākajiem pieciem gadiem.

Projekta "Mūžizglītības attīstības pamatnostādņu 2016.-2020. gadam Vidzemes reģionā un tehnoloģiskā risinājuma prototipa izstrāde" vadītājs Dr.sc.ing. Kaspars Osis, pētnieki – Dr.paed. Sarma Cakula, Dr.phys. Atis Kapenieks.

Ikviens interesents ir laipni aicināts apmeklēt pašvaldības zinātnisko grantu prezentācijas 1. februārī plkst.15:00 ViA, Tērbatas ielā 10, 123.auditorijā.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016