Izstāde kā vēstījums | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Izstāde kā vēstījums

Ziņa pievienota - 01.08.2012
vineta-izstade.jpg

Šīs nedēļas sākumā līdz ar Vidzemes Augstskolas rīkoto 14. Baltijas Starptautisko vasaras skolu (BISS) tika atklāta arī Erasmus studentu fotogrāfiju izstāde «Vidzemes augstskolas studenti ārvalstīs», kas veltīta Erasmus programmas 25. jubilejai.

Izstādē studentu dienesta viesnīcā Zvejnieku ielā iespējams aplūkot ViA studentu uzņemtās fotogrāfijas laikā no 2006. līdz 2012.gadam, atrodoties studijās un praksē ārvalstīs Erasmus programmā. Atklāšanā piedalījās studenti no 13 valstīm, kas Valmierā ieradušies uz Baltijas starptautisko vasaras skolu.

ViA akadēmiskā departamenta vadītāja Iveta Putniņa teic, ka šogad aktivitātēm, kas saistītas ar programmu Erasmus, tiek pievērsta īpaša uzmanība.

— Tā kā šis ir programmas jubilejas gads, tiek rīkotas daudzas aktivitātes saistībā ar Erasmus. Ar šo izstādi vēlamies parādīt, kā latviešu studentiem ir veicies gan praksē, gan arī studijās citās valstīs, lai tas kļūtu par vēstījumu pārējiem studentiem, kuri vēl nav piedalījušies apmaiņas programmā. Visas fotogrāfijas ir pašu studentu uzņemtas, atrodoties apmaiņas programmā, — ir atainota gan atpūta, gan darbs, gan mācības. Katru gadu eksperimentējam un mēģinām atrast veidu, kā nodot šo ziņu tālāk. Ir bijuši gadi, kad veidojam informatīvos plakātus — visu uz vienas lapas ar fotogrāfijām un studentu atziņām — vai arī sienas un galda kalendārus. Bet šogad mums ir izstāde — kaut kas nedaudz citādāks.

Izstādi atklāja un ar fotogrāfijām iepazīstināja ViA starptautisko studiju speciāliste Vineta Pūce:

— Katrai fotogrāfijai ir īpašs stāsts. Pavisam izstādē ir 51 fotogrāfija. Tās izvietotas katrā stāvā, sākot no otrā līdz pat piektajam, lai studentiem būtu iespēja tās vieglāk aplūkot. Fotogrāfiju bija ļoti daudz, tādēļ izvēlēties, kuras tiks izstādē, bija ārkārtīgi grūti, tas prasīja vairāku nedēļu darbu.

Tā kā izstāde bija tikai neliela daļiņa gan no Baltijas starptautiskās vasaras skolas, gan Erasmus programmas projektiem, māksla tapa arī uz vietas — ārvalstu studentiem tika dota iespēja paust savu izpratni par dažādiem jēdzieniem, kas saistīti ar vasaras skolas tēmām — par vides apziņu, komunikāciju, dabu, kultūru un tūrismu, veidojot gleznojumus uz sienas kā vēl vienu pēdu nospiedumu, kas kalpos kā vēstījums citiem studentiem.

Autors: Signe Krūzkopa, ViA studente
Datums: 01.08.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Ziņas

Maijas Mališevas foto

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016