ITEM projekta ietvaros ViA maģistri apmeklē Tallinu un prezentē savu darbu EHTE augstskolā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ITEM projekta ietvaros ViA maģistri apmeklē Tallinu un prezentē savu darbu EHTE augstskolā

Ziņa pievienota - 13.12.2013

Mēs, pilna laika maģistra programmas Tūrisma stratēģiskā vadība 1. kursa studenti - Linda Eglīte, Jānis Kliesmets, Ieva Reijere un Santa Strautiņa, kursa „Tūrisma stratēģiska vadība” ietvaros semestra sākumā saņēmām uzdevumu par studentu grupu konsultāciju projektu konkrētam uzņēmumam. Iepazinuši savus grupas biedrus, devāmies uz pirmo iepazīšanās tikšanos alus darītavā „Valmiermuiža”, kurā tikām informēti par uzņēmumā esošo situāciju, ražošanas procesu un organizācijas kultūru. Tikšanās noslēgumā uzņēmuma darbinieki bija noorganizējuši degustāciju, šādi  dodot iespēju izgaršot uzņēmumā saražoto produkciju. Degustācijas laikā saņēmām informāciju par savām kontaktpersonām, un bijām gatavi sākt savas grupas uzdevuma, dizaina viesnīcas izveides Valmiermuižā iespēju izpēti.

Veicot darba uzdevumu, izmantojām iepriekšējās un kursa laikā iegūtās teorētiskās zināšanas, izstrādājot konkurentu, interesentu, iekšējās un ārējās vides analīzi, apkopojot Latvijas Valsts Standarta kritērijus viesu izmitināšanas mītnēm Latvijā, aprakstot iespējamo produktu un izsakot uzņēmumam piedāvājumu par 4 zvaigžņu dzīvesstila viesnīcas izveidi Valmiermuižā. Lai darba izstrāde būtu pilnvērtīgāka un mēs vairāk izprastu uzņēmuma iekšējo filozofiju, atkārtoti devāmies uz uzņēmumu un vakarīgu sarunu laikā nonācām pie kopsaucēja – viesnīcas dizainam jābūt mūsdienīgam, bet ar vēsturisku pieskaņu, tematiskam un ieturētam.

Kad projekts bija izstrādāts, veidojām prezentāciju, kuras laikā ar savu ideju iepazīstinājām uzņēmuma vadību, mūsu docētājus un savus kursa biedrus. Paralēli mūsu projektam, savas idejas prezentēja arī citas grupas, kuru uzdevumi bija izteikt ierosinājumus igauņu tūristu piesaistei, luksus tūrisma un kultūras parka izveidei Valmiermuižā. Kopvērtējumā, uzņēmuma vadība mūsu izstrādāto projektu izvirzīja kā veiksmīgāko, uzskatot, ka mūsu grupa viņus pārliecināja. Ideju prezentēšanas noslēgumā guvām vērtīgas atziņas par saviem darbiem, patīkamu novērtējumu un uzaicinājumu doties pārstāvēt mūsu Augstskolu seminārā Tallinā, kur mūsu uzdevums bija iepazīties ar EHTE (Estonian School of Hotel and Tourism Management) studentu konsultēšanas projektiem, tajos iesaistītajiem uzņēmumiem, kā arī prezentēt savu padarīto darbu.

Gatavojoties braucienam uz Tallinu, pārveidojām savu prezentāciju angļu valodā, kā arī sekojot prezentācijas laikā uzklausītajiem padomiem kursa – Finanšu un riska vadības ietvaros – sastādījām projektam investīciju plānu, papildinot savu veikumu ar finansiālu pamatojumu.

Ierodoties Tallinā, pirmās dienas ietvaros apmeklējām kaimiņvalsts studentu projektos iesaistītos uzņēmumus – Hotel Palace, Soko Hotels Viru Hotel, kā arī City Bike uzņēmumu. City Bike nodarbojas ar velosipēdu nomu un izstrādātu maršrutu piedāvāšanu tūristiem. Dienas otrajā pusē apskatījām Tallinas vecpilsētu un izjutām Ziemassvētku gaidīšanas prieku.

Nākamajā rītā devāmies uz EHTE, kurā tikām iepazīstināti ar augstskolas darbību, mērķiem un idejām. Vēlāk notika igauņu bakalaura 1.,2. kursa studentu prezentācijas, kurās tika atspoguļots konsultāciju projekta sākuma posms – uzņēmumu izzināšana, projekta uzdevumu atspoguļojums un darba sadalīšana grupas ietvaros. Noslēgumā iepazīstinājām igauņus ar savu izstrādāto ideju un projektu Valmiermuižas alus darītavai. Tā kā akadēmiskā pieredze mums ir lielāka, igauņu studenti bija patīkami pārsteigti par mūsu veikumu, un mēs ceram, ka tas dos papildu motivāciju viņiem maksimāli labāk izpildīt savus konsultāciju projektus.

Kopumā šī projekta ietvaros ieguvām praktiskās iemaņas uzņēmuma konsultēšanā un pieredzes apmaiņu ar igauņu studentiem.
 
Īpaši pateicamies savai darba vadītājai Agitai Līviņai, pasniedzējai Sarmītei Rozentālei, projekta vadītājam no Mančestras Universitātes Timam Noulzs un EHTE pētniecības departamenta vadītājam Ainim Hinsbergam par lielisku iespēju piedalīties apmaiņas programmā, kā arī par jauko uzņemšanu un labi izplānoto darbības norisi.

Attēlā (no kreisās): Ains Hinsbergs, Santa Strautiņa, Ieva Reijere, Linda Eglīte, Tims Noulzs
 

Vēlot patīkamu pieredzi studiju procesā arī Jums,
Linda Eglīte, Jānis Kliesmets, Ieva Reijere, Santa Strautiņa

Sagatavoja: I. Reijere un S. Strautiņa	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016