ITEM projekta ietvaros docētāji mācībās apgūst radošas pieejas informācijas un komunācijas tehnoloģiju pielietošanā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ITEM projekta ietvaros docētāji mācībās apgūst radošas pieejas informācijas un komunācijas tehnoloģiju pielietošanā

Ziņa pievienota - 16.12.2013

ITEM projekta ietvaros 12. un 13. decembrī Rīgā, viesnīcā “Monika” notika mācības “IKT rīki izglītībā”, kurās piedalījās ITEM projektā iesaistīto augstskolu pārstāvji, lai apgūtu radošas pieejas informācijas un komunācijas tehnoloģiju rīku pielietošanā, realizējot starptautisko studiju programmu Starptautiskā tūrisma pasākumu vadība, kas top projekta ietvaros. Studiju programma tiks īstenota, kopīgi sadarbojoties Vidzemes Augstskolai un Klaipēdas Universitātei, kā arī projekta partneriem: Igaunijas Viesnīcu un tūrisma vadības skolai, Mančesteras Metropolitan universitātei Lielbritānijā, Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijai un Starptautisko tūrisma ekonomikas pētījumu centram Itālijā.

Kā mācību mērķi tika definēti šādi aspekti: nodrošināt vienotu izpratni par studiju programmu, palīdzēt ieviest kvalitātes standartus un veidot sadarbību, sekmēt docētāju prasmes IKT rīku lietošanā, palīdzēt docētājiem izmantot IKT rīkus radoši, lai papildinātu un bagātinātu studiju programmu kursus un sasniegtu mācību mērķus efektīvākā un modernākā veidā.

Mācības atklāja viens no topošās studiju programmas direktoriem, ViA docētājs, Dr.geogr. Andris Klepers, iezīmējot studiju programmas ideju, stratēģiju, kā arī izveides principus. Savukārt studiju programmas direktore no Klaipēdas Universitātes Prof. Ausrine Armaitiene pievērsās praktiskām lietām – studiju kursu un studiju moduļu aprakstu sagatavošanai.

Tālākās interaktīvās mācības vadīja Corne Dijkmans un Jeroen Vinkesteijn no Nīderlandes, iesākot ar radošuma atraisīšanu mācību dalībniekos – radoši jārisina problēmsituācijas, kā arī jāveido “prāta kartes” saistībā ar docējamo tēmu studiju programmā. Mācību programmas turpmākajos posmos tika akcentētas šādas IKT rīku pielietojuma iespējas: dokumentu veidošana un rediģēšana tiešsaistē (google.doc un citi); video ieraksti un video platformas (YouTube); mikroblogi izglītībā (Twitter, Facebook). Katram no šiem IKT rīkiem mācībās bija paredzēti trīs posmi – mājasdarbi pirms mācībām (sagatavošanās posms), interaktīva darbošanās mācību laikā, kā arī uzdevumi pēc mācībām (ieviešanas posms), kas veicami līdz studiju kursu uzsākšanai jaunajā studiju programmā.

Mācību programmu papildināja Susan Craig stāstījums par Moodle lietošanas pieredzi Finanšu vadības kursā Mančesteras Metropolitan universitātē Lielbritānijā.

Jaunā maģistra programma tiek izstrādāta ERASMUS Daudzpusējo projektu programmas ietvaros, projekts „Kopīgā maģistra programma: Starptautiskais tūrisms un pasākumu vadība” (ITEM 527698-LLP-1-2012-1-LV-ERASMUS-EMCR).

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija (paziņojums) atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisija nav atbildīga par tajā ietverto informāciju.
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016