ViA Inženierzinātņu fakultātes docētāji viesojas Balvu Valsts ģimnāzijā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA Inženierzinātņu fakultātes docētāji viesojas Balvu Valsts ģimnāzijā

Ziņa pievienota - 25.04.2014

Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes pasniedzēji, IF dekāns Arnis Cīrulis, doc. Kaspars Osis, lektors Valdis Vīksna viesojās Balvu Valsts ģimnāzijā, kur iepazīstināja gan ģimnāzijas, gan arī Rugāju novada, Bērzpils un Balvu Amatniecības vidusskolas skolēnus ar aktualitātēm nozarē. Kopā sarunā piedalījās 45 skolēni.

Doc. Kaspars Osis savā lekcijā „IT nozares aktualitātes un tendences” jauniešus iedrošināja nebaidīties iet uz savu mērķi. Galvenais ir apzināties, ko vēlies sasniegt un tad uz to iet. „Ja tu būsi īstajā vietā, tad tu radīsi savu piepildījumu un spēsi būt izcils darbinieks, spēsi nodrošināt savu ģimeni,” uzsvēra K. Osis. Jau vidusskolā jauniešiem jāzin, ko viņi vēlas darīt. Galvenais ir redzējums, kā to attīstīt un vēlme sasniegt savu mērķi. Katrā jomā ikviens cilvēks ir svarīgs, kā arī ļoti būtisks ir komandas darbs. Jaunieši tika iepazīstināti ar IT tehnoloģiju plašo izmantošanas iespēju klāstu, programmēšanas iespējām un informāciju par darba vietām, kurās nepieciešamas IT prasmes, kā arī IT saistību ar pārējām nozarēm.

Otrajā lekcijā "Ievads mehatronikā un nozarē izmantojamās tehnoloģijas" Valdis Vīksna jauniešiem stāstīja par to, kas ir mehatronika un kāda ir tās nozīme moderno tehnoloģiju laikmetā.

Paši jaunieši sarunā atzīmēja, ka šāda veida nodarbības būtu jāorganizē biežāk, jo tās dod reālu iespaidu par to, ko katrā nozarē mācās, un ļauj saprast, vai tālāk vēlētos studēt šajā jomā. Arī skolotāja Ārita Andrejeva uzskata, ka šādai sadarbībai jāturpinās, jo tas dod gan skolēniem, gan skolotājiem citādu mācību pieredzi, kas saistīta ar reālo dzīvi. Ļoti vērtīgi būtu, ja nākamās nodarbības notiktu ViA, kur jaunieši darbotos laboratorijās un vairāk izprastu, kas ir mehatronika un kā darboties ar IT tehnoloģijām.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016