Inženierzinātņu fakultāte sadarbojas ar uzņēmumiem Vidzemē | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Inženierzinātņu fakultāte sadarbojas ar uzņēmumiem Vidzemē

Ziņa pievienota - 14.11.2012
it.jpg

Jaunajā studiju gadā Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultāte atklāj jaunu bezmaksas piedāvājumu akadēmiskās un biznesa vides sadarbības veicināšanai. Uzņēmumi, kas vēlas uzlabot darbību ar jauniem un dažādiem informācijas tehnoloģiju risinājumiem, tagad var iesniegt savas vēlmes Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes mācībspēkiem un studentiem.

Par jaunā piedāvājuma izveidošanas iemesliem stāsta ViA Inženierzinātņu fakultātes dekāne Sarma Cakula:

— Vidzemes Augstskola ir reģionālā un profesionālā augstskola, līdz ar to mēs mēģinājām izdomāt, kas ir tas, ko varam sniegt reģiona attīstībai. Viena no idejām bija — fakultāte varētu veidot sadarbību ar uzņēmumiem un pēc tam piedāvāt studentiem tādas kursa darbu tēmas, kas palīdzētu atrisināt kāda uzņēmuma IT problēmas. Nu jau ir pagājis laiks, kopš uzsākām akciju, un mūsu izveidotais saraksts ar uzņēmumiem aizvien pieaug.

Sadarbībai jau pieteikušies aptuveni 11 Valmieras un Vidzemes reģiona uzņēmēji. Lai vienotos par sadarbību, uzņēmumu pārstāvji par savām vajadzībām informēja ViA Inženierzinātņu fakultāti. Fakultātes mācībspēki sniegto informāciju un prasības izmanto studiju procesa sastādīšanā. Pēc tam studentu izstrādātos IT risinājumus uzņēmumi varēs izmantot praktiski, lai pilnveidotu savu darbību un konkurenci biznesa vidē. Sarma Cakula atzīst, ka liela daļa uzņēmumu vēlas izstrādāt vai uzlabot mājas lapas. Ir arī uzņēmumi, kas iesnieguši cita līmeņa problēmas: — Ar mums sadarbojas arī uzņēmumi, kuri vēlas izstrādāt specifiskus projektus, kas aizņem vairāk nekā gadu. Pašlaik «Norel IT» mums prasa ļoti daudz studentu. Viņi gaida janvāri, kad kāds no pēdējā gada studentiem varētu iziet praksi. «Norel IT» projekts ilgst aptuveni divus gadus, viņiem vajag kompetentus cilvēkus, līdz ar to viņi ir gatavi nedaudz pagaidīt, līdz mēs varēsim aizsūtīt ļoti zinošus un uzticamus studentus. Tā kā prakses iespējas ir viens no sadarbības modeļiem, tā ir reāla iespēja studentiem iegūt darbu gan studiju laikā, gan pēc tā.

Augstskola piedāvā uzņēmumiem bezmaksas IT risinājumus, proti, fakultāte iesniegtās prasības piedāvā studentiem kā tēmas gada projektiem, kvalifikācijas vai bakalaura darbiem — tas nozīmē, ka uzņēmumiem jāgaida līdz darba iesniegšanas termiņa beigām. Sarma Cakula norāda, ka uzņēmumi ne vienmēr vēlas gaidīt vairākus mēnešus. Viņa bilst arī to, ka fakultātei nav nekādu tiesību prasīt iesniegt darbu ātrāk, taču, ja uzņēmums ir pacietīgs, tad tam nekas nav jāmaksā.

Inženierzinātņu fakultātes mācībspēki šo ieceri vērtē kā abpusēji izdevīgu sadarbības modeli — augstskolai sniegta iespēja uzlabot mācību procesu un tuvināt studiju saturu reālās biznesa vides prasībām, savukārt reģiona uzņēmumi gūs risinājumus, kas palielinās konkurētspēju. — Studenti neapšaubāmi gūst to, ka viņiem ir nevis izdomātas, bet reāli sataustāmas tēmas studiju darbiem, līdz ar to viņi redzēs, kas notiek tālāk ar izstrādāto produktu. Iepriekš studenti paši meklēja tematus, bet, ja studentam nav sakaru, tad saiti ar uzņēmumiem nevar atrast — mūsu jaunais piedāvājums paātrina iespēju veidot kontaktus un sadarbību.

Arī Inženierzinātņu fakultātes studenti šo iespēju vērtē pozitīvi. Informācijas tehnoloģiju 3. kursa students Jānis Lauskis pauž: — Manuprāt, šajā gadījumā uzvarētāji būs abas puses. Studentiem būs iespēja strādāt pie aktuālām problēmām, kā arī varēs sevi parādīt potenciālajiem darba devējiem. Tā ir iespēja risināt praktiskas un aktuālas lietas. Savukārt uzņēmēji zinās, ka pie viņu problēmām strādā vesela fakultāte un problēmu risināšanai tiks izmantotas jaunākās pieejamās tehnoloģijas. Augstskola sagatavos potenciālos uzņēmumu darbiniekus, kas būs lietas kursā par problēmām IT risinājumos.

Autors: Anita Stabiņa
Datums: 13.11.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Vidzemes Augstskolas lapa

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016