Intelektuālais resurss vidusskolēnam | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Intelektuālais resurss vidusskolēnam

Ziņa pievienota - 10.04.2012
vidusskol.JPG

Vidzemes Augstskola šajā mācību semestrī piedāvā iespēju vidusskolām papildināt un bagātināt mācību saturu ar augstskolas mācībspēku bezmaksas vieslekcijām. Nodarbības var ilgt no vienas mācību stundas līdz divām, atkarībā no izvēlētās tēmas.
Mācību stundās, kuru saturs saistīts ar politiku un tiesībām, piedāvājam stāstījumu par demokrātiju, kas tā ir un kāpēc tā nepieciešama ekonomikas attīstībai, savukārt valodas stundas iespējams bagātināt ar informāciju par valodu lietojamību. Interesantus faktus par Vidzemes reģiona kultūrvēsturi piedāvā eksperte kultūras jautājumos.

Skolēnu komunikāciju un uzstāšanās prasmes palīdzēs uzlabot Sociālo zinātņu fakultātes mācībspēki. Dažādus starpkultūru procesus piedāvājam izskaidrot ar spēlēm.

Informātikas nodarbībās parādīsim labākās datu vizualizēšanas metodes un stāstīsim par modernajām tehnoloģijām. Iepazīstināsim arī ar žurnālistikas procesiem un video sižetu veidošanu.

Ekonomikas mācību stundās ir iespēja pieaicināt lektorus, kas pastāstīs par uzņēmējdarbību un uzņēmumu veidošanu, kā arī izskaidros dažādus terminus.

Ģeogrāfijas stundās skolēnu interesei piedāvājam lektora viedokli par jaunākajām attīstības tendencēm tūrismā. Dabaszinību stundu aicinām novadīt kopā ar angļu valodas stundu, piedāvājot ViA vieslektora, ASV pētnieka Mikke Larrive nodarbību par to, kā iespējams cīnīties ar latvāņiem un izmantot GPS sistēmas.

Autors: Zane Leimane
Datums: 10.04.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Vidzemes Augstskolas lapa

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016