Integrētā lauku prakse Veclaicenē | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Integrētā lauku prakse Veclaicenē

Ziņa pievienota - 14.05.2013

2012.gada maijā pirmo reizi Vidzemes Augstskolas Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes (TVVF) iniciēta, tika praktizēta jauna studiju metode - lauku prakse, kurā tika iesaistīti 46 četru dažādu studiju programmu studenti. Kā atzina paši studenti, lauku prakse bijis labs kursa saliedēšanas pasākums, kā arī citu studiju programmu studentu un viņu darbības jomu iepazīšana. Lauku prakse arī šogad noritēs Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidus teritorijā, Alūksnes novadā un notiek Erasmus daudzpusējā projekta ”Eiropas mārketinga un inovāciju centri/EMIC” ietvaros.

Šogad TVVF studentiem un pasniedzējiem praksē pievienosies arī Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) studenti. Prakses mērķis ir attīstīt studentu praktiskās iemaņas, radīt un realizēt idejas, kas sekmēs tūrisma attīstību Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū.

Prakses laikā, no 15. līdz 22.maijam, studentiem būs jāveic dažādi uzdevumi. TVVF studenti darbosies Muzeju nakts pasākuma izveidē Jaunlaicenes muižas muzejā 18.maijā, apsekos ar velo un kājām Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidus teritoriju, arī nelielu daļu D-Igaunijas, un iepazīs esošās un potenciālās tūristu piesaistes, veiks maršrutu un dabas taku ierakstīšanu ar GPS. Tā rezultātā ikvienam būs iespēja augšupielādēt ierakstīto maršrutu savā navigācijas ierīcē un to izbraukt, neizmantojot drukātu karti. Dabas takas un velomaršruti tiks vizualizēti ar portatīvās videokameras palīdzību, tādējādi rādot ceļotājam „klātbūtnes efektu”. GPS faili un maršrutu apraksti būs pieejami 2012.gada prakses laikā tapušajā Internet vietnē www.veclaicene.lv, pie kuras darbs šogad turpināsies. Studenti piedalīsies Pilskalna dabas takas tūrisma infrastruktūras atjaunošanā, taku marķēšanā, Raipala dabas takā izvietos nožogojuma sietus ap kokiem, kas pasargās tos no bebriem. Tāpat studenti piedalīsies sakopšanas talkā bioloģiskajā saimniecībā „Mauriņi” un Jaunlaicenes muižas muzejā. SZF studenti filmēs un veidos video sižetu par apkārtnes dabas un kultūrvēsturisko ainavu, darbosies sociālā tīkla Facebook.com biedrības „Veclaicenes Avotiņš” vietnē, popularizējot šīs apkārtnes unikalitāti un pievilcību, tajā skaitā arī šīs vasaras aktīvās atpūtas pasākumu „Pārgājieni ar garšu Veclaicenē” 17. un 18.augustā, kura organizēšanā un norisē piedalīsies arī ViA studenti.

Prakse tiek veidota sadarbībā ar biedrību „Veclaicenes Avotiņš”, Veclaicenes pagasta pārvaldi, Jaunlaicenes muižas muzeju un Dabas aizsardzības pārvaldi.

Informāciju sagatavoja:
TVVF lektore,
 integrētās lauku prakses koordinatore
Iveta Druva-Druvaskalne

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016