Iespēja apmeklēt publisko lekciju par bijušo Latvijas brīvvalsts premjeru Arturu Alberingu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Iespēja apmeklēt publisko lekciju par bijušo Latvijas brīvvalsts premjeru Arturu Alberingu

Ziņa pievienota - 15.09.2014

Valsts kanceleja aicina 26. septembrī ikvienu interesentu apmeklēt astoto publisko lekciju par bijušo Latvijas brīvvalsts premjeru Arturu Alberingu. Pasākumu atklās Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Lekcija notiks piektdien, 26. septembrī, plkst. 16.00, Vidzemes augstskolā, Valmierā (Tērbatas ielā 10). Šī būs otrā reize, kad lekciju rīko ārpus galvaspilsētas, ņemot vērā A.Alberinga ciešo saikni ar Vidzemes novadu.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane aicina ikvienu izmantot šo iespēju iepazīt Latvijas amatpersonas un to devumu Latvijas valsts veidošanā un attīstībā. „Vēstures dziļāka izpratne ir demokrātiskas, neatkarīgas valsts sabiedrības pamatā”, uzsver E. Dreimane.

Ikviens interesents aicināts apmeklēt publisko lekciju, piesakoties līdz 25. septembrim, zvanot uz tālruni 64250841 vai rakstot e-pastu uz agnese.lapetrova@va.lv.   

Publisko lekciju par izcilo Latvijas agronomu, politiķi un sabiedrisko darbinieku, bijušo valdības vadītāju, zemkopības un finanšu ministru Arturu Alberingu lasīs Vidzemes Augstskolas rektors Dr.hist. Gatis Krūmiņš.

Lekcijā piedalīsies Rūjienas izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa, kura vākusi, pētījusi un glabā dokumentālus materiālus par Rūjienas izcilajiem novadniekiem, arī rūjienieti Alberingu. Savukārt asociētā profesore Dr. art. Laila Bremša iepazīstinās klausītājus ar tēlnieka K.Zemdegas daiļradi, īpaši pievēršot uzmanību piemineklim „Sējējs”, kas veltīts A. Alberingam.

Tāpat lekcijas laikā apmeklētājiem būs iespēja noskatīties filmas fragmentu no kino žurnāla „Latvijas skaņu hronika” par bijušā Ministru prezidenta Artura Alberinga dibināto valsts zirgaudzētavu 1922. gadā – Limbažu novada Svētciemā.

Lekcijas video tiešraide būs pieejama šeit:  http://cdn.tiesraides.lv/lu.lv/live3/3.

Lekciju cikls par bijušajiem Latvijas valsts Ministru prezidentiem aizsākās 2012. gada septembrī, un pirmā lekcija bija veltīta Valsts prezidentam un premjerministram Kārlim Ulmanim. Pasākums tiek finansēts no saliedētības programmai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Programmas mērķis ir sekmēt iekļaujošas un saliedētas sabiedrības veidošanos, kā arī stiprināt valstiskuma apziņu un nacionālo identitāti Latvijā.
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016