„Ieskaties iespējām acīs” stāstnieki uzņemti Rūjienas novada Multifunkcionālajā jauniešu iniciatīvu centrā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

„Ieskaties iespējām acīs” stāstnieki uzņemti Rūjienas novada Multifunkcionālajā jauniešu iniciatīvu centrā

Ziņa pievienota - 20.05.2014

Garamdžoba, hello, ciao, hola, sveiki! Otrdien, 13.maijā Rūjienas novada Multifunkcionālajā jauniešu iniciatīvu centrā jaunieši tikās ar pieredzes foto-stāstu izstādes „Ieskaties iespējām acīs” (IIA) stāstniekiem un organizatoriem. Vienuviet sastapās dažādas kultūras, jo jauniešu centrā darbojas brīvprātīgie no Itālijas un Spānijas, savukārt IIA jaunieši stāstīja par pieredzēto Latvijā, Rumānijā un Gruzijā.

Izstādes atklāšanas pasākumā bija iespējams satikt četrus stāstu autorus, kas dalījās savā pieredzē. Toms Teteris stāstīja par dalību starptautiskās jauniešu organizācijas AIESEC sociālajā projektā Rumānijā. Toms atzina, ka projekts viņam palīdzēja uzlabot prezentācijas iemaņas, vieglāk pielāgoties pārmaiņām, būt atvērtākam pret ārzemniekiem, kā arī saprast, ka citur nav labāk, bet vienkārši citādāk nekā pie mums.

Ilze Sauša aizraujas ar dabas pētīšanu, ir vides virziena vadītāja Vidzemes Augstskolā. Ilze uzskata, ka esot dabā laiks nekad nav „zemē nomests”, videi draudzīgs dzīvesveids vajadzīgs gan dabai, gan cilvēkam, tāpēc tā jāiepazīst. Atskatoties uz savu pieredzi, Ilze zina, ka spēka un entuziasma vienmēr pietikts, lai darītu lietas, par kuru nepieciešamību ir pārliecināta.

Divi no izstādes organizatoriem un arī pieredzes stāstu autori – velo uzņēmuma veidotājs un konkursa „Radām novadam” dalībnieks Jānis Akmentiņš un Glen Globālās izglītības dalībniece Gruzijā Laila Skujiņa – ar interesentiem tikās jau otro reizi. Laila un Jānis pauda gandarījumu, ka pasākums bijis saistošs gan vietējiem jauniešiem, gan no Itālijas un Spānijas atbraukušajiem brīvprātīgajiem, kas darbosies Rūjienā. Klātesošie aktīvi uzdeva jautājumus stāstniekiem, iesaistījās spēlēs un personības mērķu izvirzīšanas uzdevumos.

„Ieskaties iespējām acīs” ir Vidzemes Augstskolas studentu un absolventu izveidota jauniešu fotogrāfiju un stāstu izstāde ar mērķi iedvesmot jauniešus uz rīcību, veicināt izpratni par plašo iespēju klāstu savu mērķu īstenošanai un savas dzīvesvietas, novada dzīves uzlabošanai, kā arī veicināt izpratni par Latvijā notiekošā ietekmi uz globālajiem procesiem.

Plašāka informācija par projektu pieejama biedrības „Jauniešu vētra” Facebook.com un Draugiem.lv lapā un emuārā http://ieskatiesiespejamacis.wordpress.com.

Projekts tiek realizēts, pateicoties atbalstam no Vidzemes Augstskolas, SIA Artifex plus, Burtnieku un Rūjienas novadu Multifunkcionālajiem jauniešu iniciatīvu centriem, Limbažu Jauniešu centra, globālās izglītības organizācijas Glen Latvija, starptautiskās organizācijas AIESEC pārstāvniecības Valmierā.

 
Plašākai informācijai:
Biedrība „Jauniešu vētra”
E-pasts: jauniesuvetra@gmail.com
Tālr.: +371 26458267 (Laila)
FB lapa: http://ej.uz/jauniesuvetra   
Draugiem.lv lapa: http://www.draugiem.lv/jauniesuvetra
Emuārs: http://ieskatiesiespejamacis.wordpress.com	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016