ViA iesaka: Valsts zemes dienests Valmierā atskatīsies uz 20 gados paveikto | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA iesaka: Valsts zemes dienests Valmierā atskatīsies uz 20 gados paveikto

Ziņa pievienota - 10.03.2013

Trešdien, 13. martā, Valsts zems dienesta (VZD) vadība Valmierā tiksies ar sadarbības partneriem no Ziemeļvidzemes reģiona. Šis pasākums, kas veltīts VZD darbības 20 gadu jubilejai, notiks Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4. Tā sākums pulksten 11.

Pasākumā piedalīsies VZD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga un kopā ar kolēģiem informēs par izmaiņām sadarbības procedūru vienkāršošanā tuvākajā laikā un kadastra attīstību tālākā nākotnē, kā arī ar 20 darbības gados paveikto. Īpaša uzmanība tiks pievērsta ciešajai sadarbībai ar pašvaldībām, kas ir nozīmīgākie VZD datu sniedzēji, kā arī izmantotāji, tādēļ pasākumā īpaši aicināti piedalīties pašvaldību pārstāvji. Lai pateiktos par sekmīgo sadarbību daudzu gadu garumā, pasākuma laikā VZD suminās arī aktīvākos sadarbības partnerus.

Notiks VZD izdotās grāmatas „Zemes reforma – atslēga uz īpašumu” prezentācija, klātesošie varēs aplūkot izstādi „Zemes reformas Latvijā XX-XXI gadsimtā. Mērniecība no cirkuļa līdz digitalizācijai” un kuriozu ekspozīciju „Garāk, smagāk, ilgāk”.
Izstāde no 11. līdz 13. martam būs apskatāma Vidzemes Augstskolas foajē 1. stāvā, Cēsu ielā 4.

Šo izstādi apmeklēt īpaši ir aicināti skolu vecāko klašu audzēkņi, kā arī augstskolu studenti, jo izstāde uzskatāmā veidā skaidro komplicētu procesu: kā Latvijā šajā laika posmā likumi noteica dažādos nekustamā īpašuma ieguves veidus, kādi dokumenti un darbības bija nepieciešamas, lai šo zemes īpašumu nostiprinātu zemesgrāmatā un kļūtu par konkrētās zemes īpašnieku. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu un dokumentos, fotouzņēmumos, atmiņās atspoguļo divas pēdējās Latvijas Republikā īstenotās zemes reformas un ir savdabīgs ceļvedis vēsturē.

VZD jubilejai veltīto pasākumu mērķis ir iepazīstināt VZD reģionālos sadarbības partnerus un sabiedrību ar 20 darbības gados paveikto, kā arī iezīmēt būtiskākās nākotnes ieceres VZD sadarbības un sniegto pakalpojumu pilnveidošanā un attīstībā. Tāpat VZD vēlas izmantot izdevību, lai skaidrotu, ar ko nodarbojas Dienests, un aicinātu jauniešus savu nākotni un profesijas izvēli saistīt ar tādām jomām kā zemes ierīcība, ģeodēzija un citām vides zinātnes jomām, kas VZD darbā ir ļoti nepieciešamas.

Tālrunis papildinformācijai:  64207410.
Informāciju sagatavoja: Arta Platace
Valsts zemes dienesta
Komunikācijas projektu vadītāja
arta.platace@vzd.gov.lv
Mob.tālrunis: 28334562	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016