Iekosties Briseles cepumā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Iekosties Briseles cepumā

Ziņa pievienota - 09.10.2012
meit-ep.jpg

Eiropas Parlaments — vieta, kur pieņem Latvijas attīstībai nozīmīgus lēmumus,— vilina žurnālistus un studentus savām acīm ieraudzīt mūžīgo kņadu un politiskās kaislības. Septembra vidū trīs Vidzemes Augstskolas studentes devās Eiropas Parlamenta Informācijas biroja rīkotajā pieredzes braucienā uz Eiropas Parlamentu Briselē. Pēc vizītes uz interviju aicināju Inesi Karavaičuku, vienu no dalībniecēm. Inese ir Mediju studiju un žurnālistikas 3. kursa studente, viņa cenšas tvert katru piedāvājumu, kas palīdz karjeras izaugsmē.

Kas deva izdevību doties uz Briseli?

— Programmas direktore epastā izsūtīja aicinājumu pieteikties studentiem, kurus interesē Eiropas Parlamenta darbs. Es vēl aizvien nezinu, ko vēlos, proti, kāda tipa medijā strādāt.

Nākotni vēlies saistīt ar Eiropas Parlamentu?

— Tur jau tā lieta, ka es nezinu. Arī prakses izvēlos pēc iespējas dažādas, piemēram, vasaru pavadīju Erasmus praksē, lai redzētu, kā tas notiek ārpus Latvijas. Uzskatu, ka sēžot mājās to nevar izdomāt — ja cepumu nepagaršosi, tu nezināsi, vai tev tas vispār garšo.

Pirmie iespaidi par Briseli?

— Sapratu, ka Eiropas pilsētas ir diezgan līdzīgas, ļoti bieži bija sajūta, ka esmu Rīgā. Brisele ir multikulturāla pilsēta — nevar saprast, vai tas ir tādēļ, ka tur ir Eiropas Parlaments, vai, tieši otrādi, Eiropas Parlaments tur ir multikulturālās vides dēļ. Man diemžēl nesanāca parunāties ar kādu vietējo, bet, vakaros pastaigājoties, ievēroju, ka ballītes notiek katru vakaru un ik uz stūra — tā ir mūžīgā dzīves svinēšana.

Kāds bija vizītes mērķis?

— Oficiālais mērķis bija Vidzemes Augstskolas, Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes žurnālistikas studentu iepazīstināšana ar Eiropas Parlamenta darbību, lai saprastu, kas tas tāds vispār ir. Mūs informēja par žurnālistu iespējām sadarboties ar Eiropas Parlamentu, sapratām arī, kādas ir mūsu iespējas nākotnē tur strādāt.

Mans mērķis bija saprast, vai mani interesē darba iespējas Eiropas Parlamentā

Spilgtākais, kas palicis atmiņā?

— Ïoti patika tikšanās ar Eiropas Parlamentā pārstāvētajiem Latvijas deputātiem. Mēs tikāmies ar visiem, izņemot Aleksandru Mirski. Bija ļoti interesanti vērot, kā viņi pasniedz informāciju un par kāda veida tēmām labprāt runā. Daži veidoja bezmaz vai savu politisko kampaņu.

Ko tu vēlējies uzzināt no mūsu deputātiem?

— Mēs uz turieni nebraucām kā politikas vērotāji, bet gan kā topošie žurnālisti, lai sapratu, kāda ir komunikācija ar deputātiem, kādas ir problēmas un kā tās risināt. Diskusijas ar deputātiem risinājās par to, ka Eiropas Parlaments ir ļoti sarežģīta sistēma, izrādās, mediji bieži vien šo to pārprot. Mediju uzdevums ir būt tulkiem, kas saprot sistēmu un pasniedz to auditorijai vienkāršā valodā, paskaidrojot nozīmīgo. Deputāti atzina, ka brīžiem paši nesaprotot, kas notiek. Protams, interesantāk ir, ja ziņā iepin skandālus — tad ziņa ātrāk nonāk pie plašākas auditorijas. Finanses un iekšējo tirgu ir grūti saprast, kur nu vēl izskaidrot citiem. Mana ideja bija tāda — es aizbraukšu un visu sapratīšu, bet es aizbraucu un sapratu, ka to visu ir grūti saprast. (smejas)

Kas nepatika?

— Aleksandrs Mirskis diemžēl neatnāca ar mums parunāties. Pārējie deputāti bija ieinteresēti ar mums tikties, jo mēs taču esam topošie žurnālisti, viņiem ir izdevīgi atstāt par sevi labu iespaidu. Interesanti, ka daži deputāti centās izcelt to, ka Mirskis nav ieradies.

Kādas atziņas guvi?

— Esmu apzinājusies, ka iespēju ir ļoti daudz. Mums nebija ne jausmas, cik daudz informācijas mēs varam iegūt bez maksas. Zinu, ka nākotnē manas iespējas aizbraukt vizītēs ir plašas, katru mēnesi uz plenārsēdēm tiek aicināti žurnālisti no Latvijas. Viņi cenšas aicināt pēc iespējas dažādus žurnālistus, lai nebūtu tikai viena zvaigžņu grupa, kas brauc visu laiku.

Sapratu arī, ka Parlaments ir viens liels tirgus un kaulēšanās. Piemēram, ja tiek pieņemts kāds ierosinājums un ja tas ir svarīgs Latvijai, tad mūsu deputātiem jāsaprot, ar kuru valstu pārstāvjiem viņiem vajadzētu parunāties pie kafijas tases un izskaidrot Latvijas situāciju. Pēc sarunas ar Krišjāni Kariņu sapratu, ka viņš ar to visu ir azartā.

Attēlā:

AUDIOVIZUĀLĀ STUDIJA. Inesi pārsteidzis, ka Eiropas Parlamentam ir TV un radio studijas, ko žurnālisti var izmantot bez maksas. Kopā ar studiju kolēģēm no Vidzemes Augstskolas (no labās) — Inese Karavaičuka, Liene Kalimesa un Kristīne Voroņina.

Foto no personiskā arhīva

Autors: Anita Stabiņa
Datums: 09.10.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Vidzemes Augstskolas lapa

Piebilde: Jums ir iespēja piedalīties studenšu klātienes prezentācijā par redzēto Eiropas Parlamentā ceturtdien, 11.oktobrī, plkst. 16.20, Tērbatas ielā 10, T102 (kurss "Jauno mediju teorijas").	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016