Grāmatu egles Valmieras integrētajā bibliotēkā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Grāmatu egles Valmieras integrētajā bibliotēkā

Ziņa pievienota - 06.12.2012

Vidzemes Augstskolas administrācija jau ceturto gadu organizē telpu Ziemassvētku dekorējumu konkursu. Tajā piedalās augstskolas studenti un darbinieki, dekorējot kādu no augstskolas telpām.

— Kad sāku strādāt par administratīvo prorektoru, bija 2009. gada krīze, — stāsta Vidzemes Augstskolas administratīvais prorektors Ilgvars Ābols. — Līdzekļu trūka, un man radās ideja, ka augstskolā strādājošie un studenti paši varētu Ziemassvētkos izdekorēt telpas, lai būtu svētku sajūta. Nav jau tā, ka vienmēr iesaistās visi, bet aktivitāte un izdoma ar katru gadu pieaug, jo darbiniekiem un studentiem šis process patīk. Pašlaik mēs šo tradīciju turpinām un aicinājām izmantot otrreizējās izejvielas — lietas, ko varētu it kā izmest. Mēs gatavojamies iegūt ekouniversitātes statusu. Pašlaik rosība vēl ir neliela, bet piektdien un pirmdien tā varētu pieaugt, jo otrdien telpas ies vērtēt žūrija. Tās sastāvs katru gadu nedaudz mainās — šogad vairākus esmu uzrunājis, bet viņi vēl īsti nav devuši atbildi. Noteikti būs Daiga Rokpelne un Vija Daukšte. Neizpaliks arī balvas — katru gadu cenšamies, lai tās būtu dažādas. Pašlaik par tām vēl domājam. Tās, protams, nav nekādas milzīgās — kāds kliņģeris vai cits pārsteigums.

Pirmo reizi doma piedalīties konkursā radusies arī Vidzemes Augstskolas bibliotēkas darbiniekiem. Ieceri izgreznot savas telpas uzticējuši Vidzemes Augstskolas bibliotēkas galvenajai bibliotekārei Ingai Grāvelei. Viņa stāsta:

— Ideju izveidot grāmatu egli atradu, sekojot Twitterī Bibliotekāru biedrībai. Viņi bija ielikuši saiti eglīšu rotājumiem. Mums bibliotēkā gribējās ko īpašu un atraktīvu. Vēlāk ar šo pašu domu un bildi pie manis atnāca pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāja. Pagājušās nedēļas nogalē nobraukusi lejā uz krātuvi, redzēju, ka mums ir diezgan lieli grāmatu krājumi, tad sapratu, ka mums šādas eglītes var tapt. Lai izveidotu divas eglītes, uz krātuvi ar grāmatu ratiem nācās braukt sešas reizes. Kopā ar izgatavošanu tas aizņēma ap divām stundām darba. Nekādu skiču un iepriekšējas pieredzes nebija — pavisam vienkārši sāku likt grāmatas uz grīdas un veidot formu, tāpēc eglītes izmērs ir nejaušs. Neliela problēma bija tā, ka grāmatas ir dažāda biezuma, nācās piedomāt, kā izlīdzināt. Grāmatu eglītei vidus ir tukšs, bet tas netraucēja veiksmīgi salikt konusu. Kāda bibliotēkas lietotāja mūsu eglītes foto jau ir ielikusi Twitterī un uzrakstījusi ļoti labas domas.

Autors: Antis Lūsa
Datums: 06.12.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Ziņas

Foto: Ārija Romanovska	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016