Glāsgovā prezentēs galvenos telpiskās plānošanas un teritoriālās kohēzijas indikatorus | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Glāsgovā prezentēs galvenos telpiskās plānošanas un teritoriālās kohēzijas indikatorus

Ziņa pievienota - 15.10.2013

16.-18. oktobrī  Glāsgovā, Skotijā notiks projekta “Galvenie indikatori teritoriālās kohēzijai un telpiskajai plānošanai” (KITCASP) noslēguma seminārs, kurā tiks prezentēti galvenie pētījuma rezultāti. Seminārā piedalīsies arī ViA docents Visvaldis Valtenbergs, asoc. prof. Agita Līviņa un Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) vadošais pētnieks Jānis Bruņenieks.  

Pētījuma mērķis bija vienoties pieciem projekta partneriem no dažādām valstīm, reģioniem par kopīgiem būtiskiem attīstības indikatoriem. Pētījumā tika izvērtētas katra partnera valsts vai reģiona noteiktās politikas prioritātes plānošanas dokumentos, uz kura pamata  projekta partneri izveidoja četras tematiskās indikatoru grupas, kuras vienlaicīgi nodrošina ilgtspējas principa ievērošanu, ekonomikas konkurētspēju un izturīgumu, pārvaldītu telpiskā attīstību, sociālā kohēziju un dzīves kvalitāti, kā arī vides resursu pārvaldību. Katrā no četrām tematiskajām indikatoru grupām tika noteikti pieci pamatindikatori, un bija iespējams noteikt trīs papildu indikatorus, ja tie ir nozīmīgi kādai konkrētai valstij vai reģionam.  Piemēram, Latvijas gadījumā, blakus jau ierastajiem sociālās kohēzijas un dzīves kvalitātes indikatoriem, papildus tika pievienots arī kriminālo noziegumu skaits uz 1000 iedzīvotājiem un iedzīvotāju līdzdalība pašvaldību vēlēšanās (%).

V. Valtenbergs  kopīgi ar projekta vadošo pētnieku Gevinu Deliju no Īrijas Nacionālā reģionālās un telpiskās analīzes institūta  prezentēs piecu reģionu izvēlētos sociālās kohēzijas un dzīves kvalitātes indikatorus un to nozīmi teritoriālajā attīstībā. VRAA pētnieks Jānis Bruņenieks iepazīstinās semināra dalībniekus ar Latvijā izveidoto vēl testa režīmā strādājošo sistēmu Reģionālās attīstības indikatoru moduli.

Vidzemes Augstskola ESPON programmas pētījumu projektā piedalās jau otro reizi. ESPON projektu specifika ir tā, ka pētījuma izstrādes laikā partneri regulāri konsultējās ar iesaistītajām pusēm –politikas veidotājiem un ieviesējiem, lai nodrošinātu pētījuma rezultātu pielietojamību politikas veidošanā. Pētījuma veikšana sakrita ar dinamisku periodu teritoriālās attīstības politikas veidošanā kad Latvijā tika izstrādāti un apstiprināti nozīmīgi politikas plānošanas dokumenti -  Latvijas Nacionālais attīstības plāns 2014-2020 un Reģionālās attīstības pamatnostādnes 2013-2019.

 

Papildu informācija:
Visvaldis Valtenbergs,
ViA docents, SZF dekāns
e: visvaldis.valtenbergs(at)va.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016