FBK „Valmiera/Vidzemes Augstskola” U-19 notur Latvijas izlasi pasaules labāko sešiniekā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

FBK „Valmiera/Vidzemes Augstskola” U-19 notur Latvijas izlasi pasaules labāko sešiniekā

Ziņa pievienota - 13.05.2013

Aizvadītajā nedēļā FBK „Valmiera/ViA” spēlētāji Mārtiņš Broks, Agris Rogainis un Dāgs Rozenbahs 7. pasaules čempionātā florbolā junioriem palīdzēja Latvijas izlasei saglabāt vietu labāko sešiniekā. Tika aizvadītas spēles pret Somijas, Dānijas, Čehijas un Norvēģijas valstsvienībām.

Latvijas izlases kapteinis Rozenbahs devās uz čempionātu ar ciešu apņemšanos: „Darīšu visu nepieciešamo, lai kopā ar komandu sasniegtu pēc iespējas augstākus rezultātus.” Šos vārdus apliecināja cīņā pret iepriekšējā čempionāta uzvarētājiem somiem, kad spēles 31. minūtē ar precīzu metienu guva pirmos vārtus Latvijas izlases kontā. Tie arī bija vienīgie vārti, un spēle noslēdzās ar rezultātu 1:11.

Jāpiebilst, ka Somijas izlase iepriekšējos čempionātos vienmēr ir izcīnījusi medaļas, tādēļ šāds rezultāts nebija pārsteidzošs arī Rozenbaham, kurš pēcspēles intervijā atzina: „Jā, mēs gaidījām šādu spēles iznākumu, jo pirms mēneša ar somiem izspēlējām divas sadraudzības spēles, un viņi bija ļoti labi.”

Nākamajā spēlē pret Dāniju izlasei bija svarīgs uzdevums – cīnīties par iekļūšanu pusfinālā. Šoreiz vārtus sargāja Rogainis. Cīņa bija saspringta, jo rezultāts bija līdzīgs, taču devītajā minūtē pirms spēles beigām dāņi izrāvās vadībā. Šķita, ka spēle ir zaudēta, taču pēdējās 30 sekundēs Broks izglāba cerības iekļūt pusfinālā, izraujot neizšķirtu - 6:6.

Spēle pret Čehiju sākās ar neskaidrām prognozēm, jo junioriem bija jānotur izlase labāko sešiniekā un jāattaisno cerības iekļūt pusfinālā. Spēles gaitā veiksme nemainīgi bija Čehijas izlases pusē. Pozitīvas emocijas atbalstītājiem sagādāja gan „Lekringa” spēlētāja Jurševska gūtie vārti, gan Rogaiņa izveicīgi atvairītais soda metiens. Spēle noslēdzās ar zaudējumu 1:9, un juniori izstājās no cīņas pusfinālā arī šogad.

Nākamajā rītā juniori par piekto vietu spēkiem mērojās ar Norvēģijas izlasi. Arī šoreiz Latvijas vārtus sargāja Rogainis. Sīvajā cīņā cerības uzvarēt atgrieza otrā trešdaļa, kad rezultāts tika izlīdzināts 4:5, taču spēles noslēgumā laukumā pārliecinoši atgriezās skandināvi, un junioriem bija jākapitulē ar rezultātu 4:9.

Latvijas izlase 7. pasaules čempionātā florbolā junioriem ieguva respektablo sesto vietu. Čempionātā zeltu izcīnīja Zviedrija, sudrabu Šveice, bet bronzu Somijas izlase.

13. maija naktī Latvijas izlase atgriezās mājās no Vācijas.

Plašāka informācija:
 
Florbola kluba „Valmiera/Vidzemes Augstskola”
Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste
Edīte Stērste
Tālrunis: 28799755
e-pasts: edite.sterste@va.lv
twitter.com/FBKValmiera_ViA
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016