Erasmus vēstnieki uzrunā valmieriešus | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Erasmus vēstnieki uzrunā valmieriešus

Ziņa pievienota - 28.06.2012
Er1.JPG

Turpinot studentu apmaiņas programmas Erasmus 25. gadadienas atzīmēšanu Latvijā, līdz l. jūlijam Valmieras integrētajā bibliotēkā ir iespēja iepazīties ar interaktīvo stendu Erasmus vēstnieki.

Europe Direct informācija centra Valmierā vadītāja Malva Šķēle stāsta:

— Valsts izglītības attīstības aģentūras veidotais interaktīvais stends uzstādīts pirmajā stāvā. Tajā iebūvēti divi ekrāni, kur vizuāli pievilcīgā un viegli uztveramā veidā ar video, fotogrāfiju un atziņu palīdzību atspoguļoti pieredzes stāsti par studijām un profesionālo pilnveidi Eiropas valstīs Erasmus apmaiņas programmā.

Savā pieredzē citas valodas un kultūras iepazīšanā dalās studenti, kas pavadījuši ārzemēs studiju vai prakses periodu. Par Erasmus programmas priekšrocībām stāsta arī augstskolu pasniedzēji un izglītības jomas vadītāji, tostarp izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis un Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs.

Erasmus ir mobilitātes un sadarbības programma, kas sniedz iespēju studentiem doties studijās vai praksē uz kādu no programmas 33 dalībvalstīm, profesionāli pilnveidoties augstākās izglītības iestāžu personālam, kā arī dažādu uzņēmumu speciālistiem dalīties ar savu pieredzi, lasot lekcijas vai vadot praksi studentiem ārvalstīs. Latvijā programma darbojas jau 12 gadus, tajā līdz šim piedalījušies 9523 Latvijas studenti. Savukārt uz Latviju Erasmus programmas ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu.

Vidzemes Augstskolas starptautisko projektu vadītāja Līga Tuča atzīst, ka Erasmus programmai ir bijusi būtiska loma starptautiskās sadarbības veidošanā un augstskolas attīstībā kopumā:

— Ceturtā daļa ViA absolventu ir guvuši studiju un prakses pieredzi ārzemēs, kas ir viens no augstākajiem rezultātiem starp Latvijas augstskolām. Šajā studiju gadā Erasmus apmaiņas studijās devušies 52 Vidzemes Augstskolas studenti (Lielbritānijā 4 studenti devušies uz University College Birmingham, 4 studenti studēja Zviedrijā Karlstad University, 3 studenti bijuši Somijā HAAGAHelia University of Applied Sciences, 3 studenti atrodas Vācijā Karlshochschule International University, kā arī Spānijā, Beļģijā, Austrijā, Nīderlandē, Portugālē, Igaunijā, Slovākijā, Bulgārijā, Dānijā, Francijā, Islandē un Norvēģijā — kopumā 27 augstskolās 16 valstīs). Erasmus praksēs devušies 69 studenti. Visvairāk studentu pašlaik atrodas Spānijā, Vācijā un Islandē. Uzņemam arī apmaiņas studentus no citām valstīm. Vidzemes Augstskolā šovasar strādās divi Erasmus praktikanti — puisis no Vācijas un meitene no Lielbritānijas.

Lai popularizētu Erasmus programmu, Vidzemes Augstskolas studenti ir izveidojuši nelielu video sižetu par savu Erasmus pieredzi, ko var noskatīties portālā youtube.com. Līdz ar Baltijas starptautiskās vasaras skolas atklāšanu 29. jūlijā Zvejnieku ielas kopmītnēs būs apskatāma Erasmus 25. jubilejai veltītā fotoizstāde.

Malva Šķēle piebilst:

— Informācija par Erasmus un citām Eiropas Savienības izglītības programmām regulāri pieejama Europe Direct informācijas centrā Valmieras integrētās bibliotēkas otrajā stāvā. Vidzemes Augstskola informē savus studentus, bet pie mums var uzzināt par starptautiskām izglītības programmām ikvienas augstskolas pārstāvis — arī tie valmierieši, kas studē citās Latvijas augstskolās un atbrauc brīvdienās uz mājām. Piedāvājam informatīvos materiālus ne tikai studentiem un augstskolu pārstāvjiem, bet arī skolām un pat pirmsskolas izglītības iestādēm par dažādām iespējām izglītoties un meklēt sadarbības partnerus Eiropā. Lielu atsaucību guva šogad aprīlī sadarbībā ar VIAA rīkotais seminārs Valmieras izglītības iestādēm. Oktobrī plānojam rīkot vēl vienu semināru, kur stāstīsim par starptautiskām izglītības programmām skolēniem.

Autors: Dzintars Močs
Datums: 28.06.2012
Izdevums: Liesma
Rubrika: Ziņas

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016