Erasmus Mundus programmas dalībniece no Baltkrievijas iepazīsies ar Vidzemes Augstskolas pieredzi | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Erasmus Mundus programmas dalībniece no Baltkrievijas iepazīsies ar Vidzemes Augstskolas pieredzi

Ziņa pievienota - 03.09.2014

Vidzemes Augstskolā kā pirmā sadarbības un mobilitātes programmas Erasmus Mundus EFFORT dalībniece ir ieradusies pasniedzēja Olga Maksimčikova no Baltkrievijas Tirdzniecības un ekonomikas universitātes. Pasniedzēja Valmierā dzīvos mēnesi un šajā laikā iepazīsies ar Latvijas augstākās izglītības sistēmu, augstskolas darbu un pieredzi, kā arī pētīs augstskolas bibliotēkā pieejamo zinātnisko literatūru savai doktora disertācijai.

O. Maksimčikova pastāstīja, ka izvēloties starp Angliju, Igauniju un Latviju, par labu Vidzemes Augstskolai lēmusi vadoties no gluži mirklīgām emocijām, jo viņasprāt, latviešu mentalitāte viņai varētu būt tuvāka. „Tikai pēc tam, kad bija apstiprināta Vidzemes Augstskola, sāku internetā meklēt informāciju gan par to, gan Valmieru,” atklāja baltkrieviete. „Redzēju daudz skaistas fotogrāfijas, un jau tad sapratu, ka man te patiks,” izteicās Maksimčikova.  

Par cik pasniedzēja Valmierā ir tikai dažas dienas, tad pagaidām iepazīties pamatīgāk ar Valmieru vēl neesot sanācis. Viena no pirmajām lietām, kas viešņu patīkami pārsteigusi pilsētā, ir speciāli iekārtotie un vizuāli no ietves nodalītie veloceliņi. „Pie mums Baltkrievijā nekas tāds nav, neskatoties uz to, ka velobraucēju paliek arvien vairāk,” atzina Maksimčikova. Tā kā arī viņai ļoti patīk braukt ar divriteni, tad Valmieras iepazīšanai Olga izmantos tieši šādu veidu.

Olga Maksimčikovas akadēmiskās un pētnieciskās intereses saistītas ar ekonomikas teorijām un sistēmām, darbaspēka resursu vadību, kā arī starptautiskā mārketinga un biznesa aktivitātēm.

Erasmus Mundus ir starptautiska sadarbības un mobilitātes programma augstākajā izglītībā, kuras mērķi ir panākt izcilu izglītības kvalitāti visā Eiropas Savienībā un izvirzīt ES par pasaules izglītības izcilības centru, iesaistot labākos studentus un izcilākos mācībspēkus no visas pasaules. Savukārt Erasmus Mundus apakšprogramma EFFORT (Education Force: Driving Mobility for EU - East Europe Cooperation) fokusēta uz sešām valstīm, kas nav ES sastāvā - Armēniju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Gruziju, Moldovu un Ukrainu.

Plašāk par Erasmus Mundus un EFFORT	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016