Ēnu diena arī Vidzemes Augstskolā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Ēnu diena arī Vidzemes Augstskolā

Ziņa pievienota - 13.02.2014

Ēnu diena Vidzemes AugstskolāIkgadējās Ēnu dienas ietvaros, kas šogad notika 12. februārī, piecu ViA speciālistu ikdienas gaitām līdzi sekoja seši skolēni jeb "ēnas" no Smiltenes un Valmieras izglītības iestādēm. Divi no skolēniem ēnoja sabiedrisko attiecību speciālistu Juri Lūsi, savukārt pasākumu organizatores Elizabetes Vīgantes, galvenās bibliotekāres Ingas Grāveles, programmētāja Gata Blūma un starptautisko projektu vadītājas Līgas Cvetkovas darba gaitām sekoja pa vienai ēnai.

Dienas gaitā ēnas guva priekšstatu par izvēlēto speciālistu ikdienas darbu un tā specifiku, darbojās praktiski, izmēģinot roku ziņas rakstīšanā, piedalījās sapulcēs un aprunājās ar augstskolas rektoru Gati Krūmiņu. Dienas gaitā skolēni uzzināja, kādi studiju kursi jāapgūst, lai kļūtu par attiecīgās jomas speciālistu, un kādu mācību priekšmetu apguvei vidusskolā jāpievēršas pastiprināti. Piemēram, vidusskolēnam, kas savu nākotni saskata sabiedriskajās attiecībās, īpaša uzmanība jāpievērš latviešu valodas pareizrakstībai un stilistikai, kā arī loģikas un argumentācijas prasmju izkopšanai.

Valmieras 5. vidusskolas skolniece Anete Nimma, kas ēnoja Līgu Cvetkovu, pastāstīja, ka pēc šīs Ēnu dienas viņas priekšstats par projektu vadītāja profesiju tikai uzlabojies, un diena pavadīta lietderīgi, jo gūtas jaunas zināšanas. Lauma Zālīte no Valmieras Valsts ģimnāzijas guva priekšstatu par sabiedrisko attiecību speciālista darbu un dienas beigās atzina, ka bijis interesanti, un uzzinātais radījis jaunas pārdomas par šīs profesijas specifiku.

Ēnu diena Latvijā šogad īstenota jau četrpadsmito reizi. Tā ir populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā 1.-12. klašu skolēni apmeklē viņus interesējošo profesiju pārstāvju darba vietas un vēro viņu darba ikdienu. Akcijas mērķis ir palīdzēt jauniešiem izvēlēties profesiju un sagatavoties darba tirgum, vienlaikus rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Latvijā Ēnu dienu organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija sadarbībā ar AS Swedbank.

Attēlā - ēnas kopā ar ViA darbiniekiem Elizabeti Vīganti un Juri Lūsi.

 

Ziņu sagatavoja Evija Pastare,
Komunikācijas un SA 4. kursa studente	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016