ViA docētājs vada videosemināra lekciju piecu citu Skandināvijas un Baltijas augstskolu pārstāvjiem | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA docētājs vada videosemināra lekciju piecu citu Skandināvijas un Baltijas augstskolu pārstāvjiem

Ziņa pievienota - 28.11.2012
login_logo-2.jpg

27. novembrī ViA Tūrisma un viesmīlības Vadības fakultātes docents Andris Klepers vadīja stundu garu videosemināru par tūrisma puduriem docētājiem un studentiem no piecām citām augstskolām Skandināvijā un Baltijas reģionā.

Pasākums notika projekta “TURID 2012-13” ietvaros un sadarbībā ar Biznesa Augstskolu ‘”Turība”. TURID ir starpdisciplinārs sadarbības tīkls starp Ziemeļvalstu un Baltijas valstu studiju programmām tūrismā universitāšu/koledžu līmenī ar dalībniekiem no Somijas (Yrkenshogskloan Novia), Zviedrijas (Lulea Tehniska Universitet), Norvēģijas (Hogskolen Hedmark), Latvijas (Biznesa augstskola Turība) un Igaunijas (Tallina Tehnikaūlikool). Aktuālā zinātnisko pētījumu tēma starp pieminētajām valstīm ir “Green Care” tūrisms Ziemeļvalstu un Baltijas reģonā.

Trešā videosemināra laikā tik aktualizēta tēma par reģionālo attīstību un sadarbības tīklojumiem – puduriem jeb klasteriem. Teorētiskajā diskusijā vairāki jautājumi bija saistīti ar sadarbības tīklu atšķirībām no puduriem (klasteriem), pēc kādiem kritērijiem to noteikt un kurš to nosaka. Praktiskajā daļā tika apspriesta klastera iniciatīvas un reģionu konkurētspējas paaugstināšanas iespējas Vidzemē un Lapzemē Somijas ziemeļos.

Šāda videoisemināra norise ir labs tīklveida sadarbības apliecinājums. Tehniskās iespējas nodrošina netraucētu un starptautisku sasniedzamību. Videoseimnāra dalībnieki katrs atradās sava datora tuvumā iespējami ērtākajā vidē. Šādai attālinātai zināšanu līdzdales pieejai ir daudz priekšrocību, tomēr centrālais joprojām ir saturs un pašas zināšanas.

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016