ViA docētāja – starptautiskas publikācijas veselības jomā līdzautore | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA docētāja – starptautiskas publikācijas veselības jomā līdzautore

Ziņa pievienota - 07.04.2013

Sociālo zinātņu fakultātes docētāja Anna Broka ir līdzautore 2011.-2012. gadā īstenotā HEPROGRESS projekta ietvaros tapušajai publikācijai - “Ar veselības stāvokli saistītie ierobežojumi ikdienas aktivitātēs un sociālai līdzdalībai Vidzemes plānošanas reģionā Latvijā un Ostfoldas reģionā Norvēģijā”.

Projekta ietvaros tika veikts Veselības portreta pētījums, iegūstot datus no vairāk nekā 22 000 iedzīvotājiem Latvijā un Norvēģijā. Sākotnējās analīzes mērķis bija noskaidrot, kāds ir abu valstu sabiedrību veselības stāvoklis plašākā sociālā, fiziskā, apkārtējās vides un dzīves kvalitātes kontekstā. Galvenais uzdevums bija sniegt pārskatu par veselību un nevienlīdzību veselības jomā, kas izraisa iedzīvotāju atstumtību, kavē sociālo līdzdalību un nodarbinātību, tādā veidā veicinot izpratni politiķu un plānotāju vidū par identificētajām problēmām, kas pastāv sabiedrības veselības jomā vietējā pašvaldību līmenī.

Ar ViA Sociālo zinātņu fakultātes docētāju un studentu līdzdalību HEPROGRESS projekta ietvaros sagatavots pārskats - "Veselība nozaru politikās. Par iespējām mazināt sociālo nevienlīdzību veselības jomā Vidzemes reģiona HEPROGRESS partneru novadu pašvaldībās". Tāpat Asoc.profesore Feliciana Rajevska un Anna Broka veica sākotnējo politikas plānošanas un likumdošanas analīzi saistībā ar izstumto iedzīvotāju iespējām atgreizties darba tirgū pēc slimības vai iegūtās invaliditātes, aktualizējot elastdrošības konceptu.

Projekts īstenots no 2010.gada decembra līdz 2012.gada decembrim. Tam piešķirts atbalsts no Eiropas Savienības Nodarbinātības un sociālās solidaritātes programmas PROGRESS (2007.–2013.gadam), lai finansiāli atbalstītu Sociālajā programmā noteikto Eiropas Savienības mērķu sasniegšanu nodarbinātības, sociālo lietu un iespēju vienlīdzības jomā..  
Vairāk par HEPROGRESS projektu informāciju skatīt: http://heprocom.net/heprogress

Ziņojumi latviešu un angļu valodā pieejami:
http://www.ostfoldhelsa.no/files/B1-5_b19_20130218_EU_survey_LV.pdf
http://www.ostfoldhelsa.no/files/B1-5_b18_20130218_EU-survey.pdf
 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016