Docētāja Agita Līviņa saņem Fulbraita stipendiju | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Docētāja Agita Līviņa saņem Fulbraita stipendiju

Ziņa pievienota - 18.06.2012
usa.jpg

ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere apsveikusi gadskārtējo Fulbraita, Hamfrija un Baltijas-Amerikas brīvības fonda (BAFF) stipendiju saņēmējus. Fuilbraita stipendiju pētījuma veikšanai ASV saņēmusi arī Vidzemes Augstskolas (ViA) docētāja Agita Līviņa.

 

ViA Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes asociētā profesore Dr.oec. Agita Līviņa veiks pētījumu Ņujorkas Pavalsts Universitātē Bufalo. Pētījuma tēma ir „Ilgtspējīgs tūrisms pret dabas aizsardzības vadību apdzīvotajos nacionālajos parkos.”

Kopumā šogad četri studenti un četri pētnieki saņem Fulbraita stipendiju studijām un pētniecībai ASV, viena profesionāle saņem Hamfrija stipendiju, lai stažētos ASV un desmit studenti iegūst BAFF studiju un prakses stipendijas. Šā gada stipendiju saņēmēji dosies uz dažādām ASV augstākās izglītības iestādēm.

Kopš 1991. gada 163 profesori un studenti ir saņēmuši Fulbraita stipendijas un apmeklējuši ASV šīs programmas ietvaros. Fulbraita studentu stipendijas ieguvējiem būs iespēja studēt maģistrantūrā ASV universitātē. Fulbraita pētnieku programmas saņēmēji savukārt varēs veikt pētījumus un lasīt lekcijas ASV. Hamfrija stipendiāti piedalīsies stažēšanās programmā un attīstīs profesionālās iemaņas kādā ASV universitātē. Kopš BAFF dibināšanas 2010. gadā, jau 77 stipendiātiem no Baltijas valstīm ir piešķirta iespēja iegūt izglītību un pieredzi Amerikas Savienotajās Valstīs – 34 Latvijas, 22 Igaunijas un 21 Lietuvas pārstāvim.

ASV vēstniecība aicina studentus, pētniekus un profesionāļus no Latvijas piedalīties nākamā gada stipendiju konkursos. Pieteikšanās termiņš Hamfrija programmai un Fulbraita studentu programmai šogad ir 31.augusts, bet Fulbraita pētnieku programmai – 16.novembris. Plašāka informācija par stipendiju programmām, kā arī pieteikuma anketas pieejamas vēstniecības interneta vietnē: http://riga.usembassy.gov/. Pieteikšanās BAFF prakses un pētniecības stipendijām notiek divreiz gadā – tuvākais iesniegšanas termiņš ir šī gada 30. oktobris. Savukārt BAFF Diplomētā speciālista stipendiātu atlase norit reizi gadā, un savu kandidatūru tai var pieteikt līdz 1.aprīlim. Detalizēta informācija pieejama interneta vietnē www.BalticAmericanFreedomFoundation.org.

*Ziņa sagatavota pēc ASV vēstniecības Latvijā Preses un kultūras nodaļas izplatītās informācijas	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016