ViA docents Arnis Cīrulis iegūst inženierzinātņu doktora grādu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA docents Arnis Cīrulis iegūst inženierzinātņu doktora grādu

Ziņa pievienota - 31.05.2012
Arnis_Cirulis-1.JPG

Vidzemes Augstskolas (ViA) Inženierzinātņu fakultātes (IF) docents Arnis Cīrulis ieguvis inženierzinātņu doktora grādu (Dr.sc.ing) informācijas tehnoloģiju nozarē, sistēmu analīzes, modelēšanas un projektēšanas apakšnozarē.

Promocijas darbs "Virtuālās realitātes izmantošana tehnoloģisko procesu vadības apmācības pilnveidošanā" izstrādāts Latvijas Lauksaimniecības universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultātes datoru sistēmu katedrā un ViA Sociotehnisku sistēmu inženierijas institūta Virtuālās un papildinātās realitātes laboratorijā.

Promocijas darbā autors izstrādājis piemērotas fiziskās struktūras izvēles metodi industriālās e-apmācības sistēmām, kas satur virtuālās un papildinātās realitātes (VR/AR) elementus. Piedāvātā metode uzlabo projektējamās VR/AR sistēmas fiziskās struktūras atbilstību lietotāja uztveres īpatnībām, kas veicina e-apmācību pielietojuma kvalitāti, pilnveidojot tehnoloģisko procesu operāciju apguvi un samazinot apmācības laiku.
Darba vadītājs ir ViA IF profesors Dr.sc.ing. Egīls Ginters.

IF dekāne Dr.paed. Sarma Cakula norāda: „Fakultātes kolektīvs patiesi priecājas par vēl vienu docētāju, kurš šogad ieguvis doktora grādu. Tas paver fakultātei jaunas perspektīvas un nodrošina augstu studiju kvalitāti ilgtermiņā”.

Darbs izstrādāts ar Eiropas Sociālā fonda projekta "Atbalsts LLU doktora studiju īstenošanai" mērķfinansējuma atbalstu. Praktiskajiem eksperimentiem un metodes aprobācijai izmantots ViA VR/AR laboratorijas aprīkojums, kas iegādāts Norvēģu finanšu instrumenta projekta „Vidzemes Tālākizglītības tehnoloģiju centra izveide” ietvaros.

Ar doktora A.Cīruļa promocijas darbu var iepazīties LLU Fundamentālajā bibliotēkā un tās mājas lapā http://llufb.llu.lv/.

Arnis Cīrulis ViA par docentu strādā kopš 2006. gada, šobrīd izglīto studentus tādos studiju kursos kā „Datortīkli un to administrēšana/Cisco”, „Datu aizsardzība un drošība”, „Operacionālās sistēmas/Linux” un „Virtuālās un papildinātās realitātes tehnoloģijas”. Saistībā ar promocijas darbu piedalījies NorFin projektā „Vidzemes Tālākizglītības tehnoloģiju centra izveide”.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Stīpniece
Studentu servisa vecākā speciāliste
ieva.stipniece@va.lv
tālr.: 64250853, 20218414   

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016