Diskutēs par ilgtspējīga sabiedriskā transporta attīstību Vidzemes reģionā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Diskutēs par ilgtspējīga sabiedriskā transporta attīstību Vidzemes reģionā

Ziņa pievienota - 30.09.2015

Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu korpusā, Tērbatas ielā 10, 22. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 norisināsies seminārs “Ilgtspējīga sabiedriskā transporta attīstība Vidzemes reģionā: problēmas, izaicinājumi un iespējas”.

Eiropas Savienības (ES) atjaunojamās enerģijas un klimata politikas mērķi paredz līdz 2020.gadam nodrošināt vismaz 10% no enerģijas patēriņa transporta sektorā nodrošināt no atjaunojamiem energoresursiem, tai skaitā biodegvielas. Turklāt degvielas piegādātājiem līdz 2020.gadam ir jāsamazina siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju apjoms par 6%, salīdzinot ar 2010.gadu.

Piedalīties aicināti valsts, pašvaldību iestāžu pārstāvji, transporta, enerģētikas un vides aizsardzības speciālisti, studenti, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji un citi interesenti.

Seminārs tiek organizēts 13.Eiropas reģionu un pilsētu nedēļas atvērto durvju dienu ietvaros, kas no 1.septembra līdz 30.novembrim norisinās 31 Eiropas valstī – 177 reģionos un pilsētās. Darba kārtība:

http://www.valmiera.lv/images/userfiles/Dokumenti/open_days_darba_kartiba.pdf

Reģistrēšanās semināram Valmieras pilsētas pašvaldības mājas lapā:

http://www.valmiera.lv/lv/ilgtspejiga_sabiedriska_transporta_attistiba_vidzemes_regiona

Semināru atklās Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kurš 14.oktobrī Briselē ES Reģionālās partnerības darba grupā “Inovatīvā partnerība ilgtspējīgas enerģētikai 2020” (IPSE 2020) uzstāsies ar prezentāciju par ilgstpējīga sabiedriskā transporta attīstības izaicinājumiem Latvijā.

Pārstāve no Zviedrijas  Anna Säfvestad Albinsson un Tartu pilsētas pašvaldības pārstāvis Janus Tamm no Igaunijas stāstīs par praktiskiem piemēriem un pilotprojektiem ilgtspējīgai sabiedriskā transporta attīstībai, izmantojot biometānu un dabasgāzi, iepazīstinās ar rezultātiem un turpmākajām darbībām.

Semināra otrajā daļā tiks apspriesta Latvija situācija dabasgāzes un biogāzes sektorā.  Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas pārstāvis Gustavs Gudzuks raksturos ilgstpējīga transporta nozīmi klimata pārmaiņu problemātikas kontekstā. Latvijas Biogāzes asociācijas pārstāvis Andis Kārkliņš iezīmēs esošo situāciju un nākotnes tendences Latvijas biogāzes nozarē.

Savukārt Kristīne Ruģele no Rīgas Tehniskās universitātes iepazīstinās ar veikto petījumu par biogāzes izmantošanas iespējām transporta sektorā Valmierā un  tehniskajiem aspektiem biometāna un dabasgāzes ražošanai un izmantošanai transportā.

Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants stāstīs par pilotrisinājumiem sabiedriskā transporta organizēšanai reģionos ar zemu iedzīvotāju blīvumu. Savukārt “VTU Valmiera” transporta daļas vadītājs Guntis Kamzols sniegs ieskatu reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumu uzņēmumā.

Semināra izskaņā intersentiem  un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs iespēja ekspertiem uzdot interesējošus jautājumus. 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016