Diaspora kā nākotnes darba ņēmējs vai darba devējs | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Diaspora kā nākotnes darba ņēmējs vai darba devējs

Ziņa pievienota - 28.10.2015

HESPI institūta pētnieki ir iesaistījušies vairākos VPP 5.2. valsts pētījumu projekta apakšprojektos. SZF Biznesa vadības virziena docētāji ir iesaistījušies arī projektā 5.2.2. Inovācijas un uzņēmējdarbības attīstība Latvijā atbilstoši viedās specializācijas stratēģijai EKOSOC-LV, Valsts pētījumu programma.

Šī apakšprojekta mērķis ir izpētīt un izstrādāt metodes, modeļus un risinājumus, kas nodrošinās veiksmīgu sadarbību starp publisko sektoru, zinātni, izglītības sistēmu, biznesu un diasporām, un veicinās inovācijas un uzņēmējdarbības attīstību, kā arī sekmēs Latvijas tautsaimniecības restrukturizāciju viedās specializācijas stratēģijas uzstādījumu kontekstā. Viens no sešiem apakšprojekta 5.2.2. uzdevumiem - izstrādāt Latvijas zinātnes un biznesa pārstāvju un Latvijas diasporas sadarbības modeli zinātnes un tehnoloģiju attīstīšanai un inovācijas veicināšanai.

Diaspora ir etniska kopiena, kuras pārstāvji ilglaicīgi dzīvo dažādās valstīs ārpus savas ģeogrāfiskās izcelsmes teritorijas. Diaspora balstās uz vienotu nāciju un kultūru, konkrētas valsts kultūras identitāti.

Diasporu dalībnieki ir uz laiku Latvijai zaudēti darba ņēmēji un potenciāli arī darba devēji. Šī sabiedrības daļa arī ir būtiska tieši inovāciju un uzņēmējdarbības veicināšanai.

Latvijā ar diasporu visbiežāk apzīmē trimdas latviešu kopienas. Bet šobrīd jau vairāk ir labāku dzīves apstākļu meklētāju diasporas.

Šī projekta ietvaros, tiks aptaujāti diasporu pārstāvji un noskaidrots viedoklis par līdzšinējo iesaisti zinātnes un tehnoloģiju un inovāciju attīstības veicināšanai.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016