ViA Debašu klubs meklē debašu pulciņu skolotājus | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

ViA Debašu klubs meklē debašu pulciņu skolotājus

Ziņa pievienota - 21.08.2014

Cik bieži jums ir gadījies, ka cenšaties izstāstīt savu viedokli, bet redzat - klausītāji nesaprot? Vai arī - klausāties kāda politiķa runu, bet nevarat saprast, ko viņš grib pateikt? Šādas situācijas nenozīmē, ka jūs vai politiķi esat neprašas. Problēma ir nespēja argumentēti un skaidri izstāstīt savu viedokli.

Bet to var iemācīties, un viens no labākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir debašu treniņi!
Mēs, “Latvijas Radio 5 - Pieci.lv”, Latvijas debašu asociācija “QUO tu domā” un biedrība “Debašu Centrs”, vēlamies stiprināt kvalitatīvu debašu kultūru Latvijā. Lai to izdarītu, gribam sākt ar pamatiem - popularizēt debašu kustību Latvijas skolās, lai attīstītu jauniešos kritisko domāšanu un spēju izteikties.

Ko darīsim.
Mūsu plāns ir atrast pēc iespējas vairāk skolotāju, kas ir gatavi savās skolās vadīt debašu pulciņus. Šobrīd 5 Latvijas reģionos (Rīgā, Liepājā, Rēzeknē, Cēsīs, Iecavā/Jelgavā) esam atraduši koordinatorus, kas uzrunā ieinteresētos skolotājus. Mērķis ir katrā reģionā sapulcēt ap 20 skolotāju, kuriem septembra sākumā novadīsim debašu treniņu. Pēc tam šie skolotāji dodas uz savām skolām, kur organizē debašu pulciņus. Mācību gadā rīkosim reģionālos turnīrus, kā arī paralēlo turnīru Pieci.lv. Turnīri būs lieliska iespēja skolām parādīt sevi valsts mērogā, bet iegūtā pieredze sevišķi noderīga skolēniem, kas domā par studijām tādās jomās kā žurnālistika, politoloģija, starptautiskās attiecības.

Mūsu līdzšinējās debates Pieci.lv varat noklausīties šeit. Turnīra uzvarētājkomanda dosies uz 2015. gada Pasaules Skolu debašu čempionātu Singapūrā.

Piesakieties! Lai kustība izveidotos spēcīga, aicinām pieteikties ikvienu skolotāju, vai interesentu, kurš vēlas vadīt debašu pulciņu jauniešiem! Mēs apmaksāsim ceļa un ēšanas izdevumus, kas saistīti ar apmācībām septembra sākumā. Mācības pasniegs profesionāli debašu tiesneši ar pieredzi un sasniegumiem starptautiskos debašu turnīros (tiesāšana Eiropas Universitāšu debašu čempionātā, uzvara Kembridžas Universitātes debašu turnīrā, uzvaras vairākos turnīros Baltijas reģionā u.c.). Esam tikušies un turpināsim sarunas ar Pašvaldību savienību, lai pašvaldības iedotu nepieciešamo finansējumu skolotāju algām. Augusta vidū tiksimies ar Latvijas skolu direktoriem. Esam gatavi meklēt atbalstu un runāt ar skolu direktoriem vai pašvaldības vadītāju, ja tāda nepieciešamība radīsies.

Kur pieteikties.
Ja aprakstītā ideja jūs aizrāvusi, piesakieties septembra apmācībām pie sava reģiona koordinatora.

Lai pieteiktos, rakstiet:

Cēsis/Valmiera: Mārtiņš Kreilis, Vidzemes Augstskolas debašu klubs, kreilis.martins@gmail.com

Liepāja: Ineta Drēže, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, debasucentrs@inbox.lv

Iecava/Jelgava/Bauska: Mihails Haļitovs, Iecavas Vidusskola, mihails_halitovs@inbox.lv

Rēzekne: Sandra Murinska-Gaile, Rēzeknes Universitāte, sandra.murinska@inbox.lv

Daugavpils: Artjoms Pučinskis, artjoms.pucinskis@gmail.com

Rīga: info@quotudoma.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016