Dāvis Ābols: Iespēja spēlēt BK "ViA" bija jāizmanto | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Dāvis Ābols: Iespēja spēlēt BK "ViA" bija jāizmanto

Ziņa pievienota - 09.05.2014

Basketbola sezona ir gandrīz izskanējusi, taču neskatoties uz to, turpinām rubriku „Iepazīsti BK „ViA”. Šoreiz piedāvājam interviju ar BK „Vidzemes Augstskola” 19 gadus veco aizsargu Dāvi Ābolu (#6), kurā viņš atskatās uz divām pavadītām sezonām komandas sastāvā, ikdienas ritmu un nākotnes studiju plāniem.

Šī ir Tava otrā sezona BK “ViA”. Ar ko katra sezona Tev ir atšķīrusies?
Pagājušā sezonā biju jaunākais komandā, šosezon vairs nē. Atšķirība ir tā, ka pirmajā sezonā bija pilnīga neziņa par LBL2. Tā teikt, apostīju gaisu. Šeit bija pilnīgi citādāks basketbols kā jaunatnes līgā. Atšķīrās ļoti. Šosezon jau vairāk zināju visu, bet tāpat bija jauna komanda, jauni spēlētāji. Sākumā bija diez gan sarežģīti visu saprast. Bet nu tā sezona kā sezona, jāgatavojas nākamajai.

Kā vērtē BK “ViA” sniegumu Studentu basketbola līgā un LBL2?
SBL varbūt nesagatavojāmies uz dažām spēlēm. Zaudējām tur, kur vajadzēja uzvarēt. LBL2 play-off cīņā varējām cīnīties par medaļām, bet nesanāca. Ja jāvērtē, tad teiksim 7/10, jo varējām vēl daudz ko izdarīt, tikai paši nesaņēmāmies.

Ņemot vērā, ka Tu vēl mācies vidusskolā, kā izlēmi pievienoties BK “ViA”?
Sakrita ļoti daudz faktori, un tika piedāvāta šāda iespēja. Šķita, ka viņa ir jāizmanto. Pievienojos ar domu, ka būs savādāks, interesantāks, cits basketbols. Šeit, BK “ViA”, viss ir nopietnāk. Ir citi spēlētāji, citi treneri, cita atmosfēra. Daudz savādāk kā jaunatnes līgā.

Kādas ir Tavas basketbola gaitas?
Stāsts ir tāds, ka sākotnēji braucu BMX. Izdomāju aiziet uz basketbolu. Tā es sāku, aizgāju no BMX un paliku pie basketbola. Spēlēju sporta skolā, piedalījos gan EYBL (European Youth Basketball League) , gan Jaunatnes līgas turnīros. Pārnācu uz BK “ViA”. Šobrīd basketbola gaitas vēl turpinās.

Tūlīt būsi 12. klases absolvents. Kā ar nākotnes plāniem, kur plāno mācīties?
Mana šī brīža ideja, plāns ir studēt IT Vidzemes Augstskolā. Atliek tikai nolikt eksāmenus. Uz Rīgu vēl neplānoju iet, jo nepatīk Rīga kā pilsēta. Mācīties un trenēties, šķiet, varētu, taču tur nepatiktu dzīvot.

Daudzi no komandas  studē augstskolā, strādā darbos, Tu vēl mācies vidusskolā. Kāds ir tavs dienas ritms? Vai vari apvienot treniņus un skolu?
Teiksim tā, apvienot visu – mācīties, iet uz treniņiem -  11.klasē bija ļoti elementāri. Taču tagad, mācoties 12.klasē, ir liels spiediens no skolotājiem, no skolas vadības uz eksāmenu nokārtošanu. No rītiem neatliek laiks, lai aizietu uz rīta treniņu, jo tu zini, ka tu nevari neiet uz mācību stundām. Tagad varētu teikt skolā ir tāds stresa periods, un līdz ar to sanāk aiziet tikai uz vakara treniņiem.

Kāda ir komandas atmosfēra?
Ļoti jauka, visi ļoti draudzīgi. Protams, ik pa laikam kāds kādu paķircina. Jaunākajiem vienmēr bijis grūti, tas pats par sevi. Nav jau arī tik traki. Jāpastāv mazliet par sevi, un tad jau viss kārtībā. Mums ir tā, ka dažkārt trūkst tā saliedētība. Daži puiši te ir no Cēsīm, daži no Gulbenes. Ir tā, ka katrā pilsētā ir mazliet savādāka mentalitāte. Katrs cilvēks tomēr ir citādāks, un paiet laiks, kamēr viens ar otru aprod.

Vai tu esi māņticīgs, ieturi kādus rituālus pirms vai spēles laikā?
Es nezinu. Esmu bijis māņticīgs, neesmu bijis. Beigās paliku pie tā, ka tas ir vienalga. Galvenais, lai ir laba pašsajūta.

Kā parasti sagatavojies spēlei?
Es mazliet padomāju par spēli - atkārtoju galvā kādas kombinācijas vai ko esam ņēmuši par pretiniekiem, vai vispār atkārtoju kas bija pretinieki. Nu tā, mazliet sagatavojos. Cenšos neiespringt, būt ar vēsu prātu.

Kāds ir Tavs spilgtākais komandas notikums šo sezonu laikā?
Spilgtākais notikums palicis no pagājušās sezonas. Tas bija, kad mēs uzvarējām Rīgas Stradiņa Universitāti, Oto Grīnbergam (#10) pēdējā sekundē iemetot izšķirošo metienu.

Kā pavadi savu brīvo laiku?
Kāds brīvais laiks? Nav brīvā laika (smejas) Basketbols ir viens, kas aizņem brīvo laiku. Tas ir kā darbs, kā skola. Skola ir otrs. Skolā man ir daudz pienākumu, jo diemžēl dažkārt esmu pārāk aktīvs (smejas). Protams, arī vēl jāpiestrādā laukos.  Tā teikt, brīvais laiks ir tajā brīdī, kad es atnāku mājās un iekrītu gultā. Guļu un neko nedaru. Tas ir vienīgais brīvais laiks. (smejas)

Kādi ir Tavi plāni vasarai – atpūta vai gatavošanās nākamajai sezonai?
Ir ļoti daudz kas jāizdara. Tagad ir jāpabeidz vidusskola, jāiestājas augstskolā, tad uz vasaras beigās jāsāk nopietni gatavoties jaunajai sezonai. Daudz jāpieliek fiziskajai sagatavotībai. Vēl tam pa vidu ir ieplānoti visādi ceļojumi, aktivitātes. Ir daudz ieplānots, redzēs, kas no tā sanāks. Mājās negulēšu. Varbūt pludmalē. (smejas)

Ja es nebūtu basketbolists, es būtu...
Es noteikti vēl brauktu BMX. Nebūtu aizgājis no tā un būtu turpinājis cīnīties.

Kāda ir Tava apņemšanās nākamajai sezonai?
Pirmkārt, ir labi jāsagatavojas nākamajai sezonai. Tagad ir iegūta neliela pieredze LBL2 un studentu līgā, tāpēc tagad vajadzētu sākt nopietnāk spēlēt un vairāk pieiet tam visam nopietnāk. Nākamo sezonu vairs nevaram spēlēt kā šo sezonu. Ne tikai jāiekļūst play-off, bet arī jāiet tālāk. Ir jācīnās par medaļām.

Foto: Artūrs Kaurovs

Informāciju sagatavoja:
Ilze Mote
BK “ViA”
Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste
ilze.mote@va.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016