Cēsu Pilsētas vidusskolā projektu nedēļas ietvaros praktiskās nodarbības organizē ViA studenti | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Cēsu Pilsētas vidusskolā projektu nedēļas ietvaros praktiskās nodarbības organizē ViA studenti

Ziņa pievienota - 17.02.2016

Lai projektu nedēļas ietvaros tiktu nodrošināta ārējo mācībspēku iesaiste, kā arī jaunas idejas un skatījums uz ierastām mācību metodēm, Cēsu Pilsētas vidusskolā, sadarbojoties ar Vidzemes Augstskolu (ViA), no 8. līdz 11. februārim tika organizētas mācību stundas, kuru izstrādē un vadīšanā piedalījās ViA studenti un augstskolas docents Tālis Vigo Pumpuriņš.

Kopumā projektu nedēļas laikā ViA studentu un docētāja organizētajās aktivitātēs iesaistījās 61 vidusskolēns. Aktivitāšu ietvaros skolēni apguva kreatīvo “prāta vētras” tehniku jeb SCAMPER metodi. Cēsu Pilsētas pedagogi un skolēni atzīst, ka radošās domāšanas metode palīdz labāk izprast un pilnveidot savu ideju, kā arī šis paņēmiens būs noderīgs turpmāk situācijās, kad nepieciešams ģenerēt un attīstīt jaunas idejas.

Tāpat projektu nedēļas ietvaros dalībnieki uzzināja par Vidzemes Augstskolu un tās studiju piedāvājumu, piedalījās iepazīšanās spēlēs, kā arī izstrādāja un prezentēja projektus par tēmām “Teika par lukturīti”, “Vendi” un “Latvijas karogs”, rezultātā iegūstot daudz labu ideju, kas varētu tikt izmantotas “Cēsīm – 810” pasākuma organizēšanā.

Paši vidusskolēni – aktivitāšu dalībnieki atzīst, ka projektu nedēļas ietvaros ir iemācījušies strādāt komandā, attīstot draudzību, vienotību, komunikāciju un prasmi uzklausīt citus, kā arī apguvuši ideju prezentēšanas prasmes un spēju saliedēties ar nepazīstamiem cilvēkiem, ātri reaģēt un iegūt informāciju.

ViA studente Sanda Iesalniece, kas darbojās kopā ar Cēsu Pilsētas vidusskolas audzēkņiem, norāda: “Esmu patīkami pārsteigta par skolēnu ieinteresētību un iesaisti īstenotajās aktivitātēs. Priecājos, ka vidusskolēni ir draudzīgi un atvērti komunikācijai. Šī bija arī jauna un noderīga pieredze arī man pašai – kā strādāt un organizēt aktivitātes vidusskolēniem.”

Domājot par turpmākajām projektu nedēļām, Cēsu Pilsētas vidusskolēni secina, ka viņi labprāt vairāk darbotos grupās, attīstot komandas darbu un prasmes sadarboties, uzzinātu vairāk par radošumu un radošās domāšanas metodēm, kā arī projektu nedēļas ietvaros arī turpmāk gribētu aktīvas darbības, kas saistītas ar interesantām tēmām un risinājumiem.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016