Ceļā uz ekoaugstskolas statusu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Ceļā uz ekoaugstskolas statusu

Ziņa pievienota - 17.01.2013

Ideja par ekoaugstskolas statusa iegūšanu nāk no pašiem studentiem, skaidro Vidzemes Augstskolas ekopadomes priekšsēdētājs, ViA administratīvais prorektors ILGVARS ĀBOLS. — Nolēmām atbalstīt studentu ideju vairāku apsvērumu dēļ. Neslēpšu, ka viens no svarīgākajiem argumentiem ir iespēja ietaupīt līdzekļus. Studentu aktivitātes palīdz samazināt enerģijas, papīra un citu resursu patēriņu, kas samazina augstskolas izdevumus kopumā.

Studentu pārstāve, ekopadomes priekšsēdētāja vietniece ILZE SAUŠA stāsta:

— Pašlaik Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības vides virziena aktīvisti kopā ar ViA ekopadomi, kurā ietilpst arī augstskolas administrācijas darbinieki, docētāji, kā arī Valmieras pašvaldības pārstāve, strādā, lai iegūtu starptautisko ekouniversitātes statusu. Šo programmu Latvijā pārrauga Vides izglītības fonds. Uz ekoaugstskolas statusu pretendē arī Daugavpils universitāte. Pērn ViA ekopadome viesojās Daugavpils Universitātē, lai apmainītos ar pieredzi ceļā uz ekoaugstskolas statusa iegūšanu. Mēs neesam konkurenti, esam sadarbības partneri, jo ikvienai augstskolai ir iespēja iegūt šo statusu, ja tiek izpildīti kritēriji.

Lai iegūtu ekoaugstskolas statusu, ir jāizveido ekopadome, jāveic vides novērtējums, jāizstrādā rīcības plāns, kas balstās uz vides novērtējuma rezultātiem, jāizstrādā vides statūti, kuros apņemamies ievērot noteiktas prasības vides jomā. Viens no uzdevumiem ir iekļaut vides izglītības jautājumus studiju procesā. Tāpat statusa iegūšanai augstskolai ir jāsadarbojas ar pašvaldību, uzņēmumiem un iedzīvotājiem vides izglītības jomā. Ik gadu augstskolai vides jomā ir jāpievērš pastiprināta uzmanība kādai noteiktai tēmai. Šogad galvenā tēma ir atkritumi, uz to tiek balstītas galvenās aktivitātes.

Ekopadome jau ir izveidota, esam veikuši vides izvērtējumu un izstrādājuši rīcības plānu un vides statūtus. Pakāpeniski augstskolas studiju procesā tiek iekļauti vides izglītības jautājumi, kā arī apgriezienus uzņem sadarbība ar pilsētas pašvaldību.

Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve ViA ekopadomē KRISTĪNE MELECE to apliecina:

— Apsveicam šādu augstskolas iniciatīvu, jo tā sasaucas ar Valmieras pašvaldības izvirzīto mērķi, lai mūsu pilsēta kļūtu par zaļāko pilsētu Latvijā. Izglītības iestādes ar savu lielo mērķauditoriju dod būtisku ieguldījumu iedzīvotāju vides izglītībā. Vides aktivitātes plānojam arvien vairāk akcentēt, rīkojot dažādus pasākumus un izveidojot pašvaldības mājaslapā sadaļu Zaļā Valmiera. Valmieras pašvaldība sadarbībā ar ViA Studentu apvienības vides virzienu, basketbola klubu Vidzemes Augstskola un uzņēmējiem skolēnu ziemas brīvlaikā jau rīkoja pirmo vides izglītības pasākumu ģimenēm Valmieras putni ziemā.

putni.jpg

DARĀM KOPĀ. Vidzemes Augstskolas studenti un pasniedzējs Andris Klepers vides izglītības pasākumā Valmieras putni ziemā mācīja
valmieriešus darināt putnu barotavas un stāstīja, kā pareizi barot putnus.
Kristīnes Meleces foto

— Maija beigās Vides izglītības fonda komisija ieradīsies Valmierā, lai izvērtētu ViA atbilstību ekoaugstskolas statusam, bet septembra beigās uzzināsim, vai esam ieguvuši šo nosaukumu. Ekoaugstskolas statusu piešķir uz vienu gadu. Tas neļauj atslābt, jo ik gadu titulu nākas no jauna izcīnīt ar saviem darbiem, — piebilst Ilze Sauša.

Autors: Dzintars Močs
Datums: 17.01.2013
Izdevums: Liesma
Rubrika: Ziņas	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016