Biedrība “homo ecos:” sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu aicina uz fotoizstādi “Klimata liecinieki” | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Biedrība “homo ecos:” sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu aicina uz fotoizstādi “Klimata liecinieki”

Ziņa pievienota - 14.03.2016

No šā gada 21. marta līdz 4. aprīlim Tērbatas ielā 10, Vidzemes Augstskolā (ViA), Valmierā apskatāma fotoizstāde “Klimata liecinieki”. 12 lielformāta bildēs atainoti 12 stāsti par klimata pārmaiņu liecību meklējumiem dažādās Latvijas vietās. Tie ir stāsti par izmaiņām dzīvnieku un augu valstī un dabas ritējumā, bet galvenokārt tie ir stāsti pat cilvēkiem, kuri dzīvo saskaņā ar dabu, vērojot norises sev apkārt un mācoties ar pārmaiņām sadzīvot.
Klimats mainās — par to vienisprātis gan zinātnieki, gan Latvijas iedzīvotāji, kuri sabiedrības aptaujā* apliecinājuši, ka klimata pārmaiņas ierindojas nozīmīgāko globālo problēmu skaitā. Lielākā daļa — 86 % aptaujāto — ir novērojuši klimata pārmaiņu izpausmes arī Latvijā, piemēram, to, ka ziemas kļūst siltākas, vairojas dažādi kukaiņi un arvien biežāk uznāk vētras. Savukārt eksperti norāda, ka klimata pārmaiņas saistās ar dažāda veida izaicinājumiem nākotnē, kuras var uztvert kā iespējas un savlaicīgi tām pielāgoties.

Izstādē dokumentētie klimata liecinieki, viņu dzīvesstāsti un vērojumi uz klimata pārmaiņām ļauj paskatīties to cilvēku acīm, kuri izjūt savu piederību vietai, gadu desmitiem dzīvojot un strādājot noteiktā Latvijas apvidū.
“Mūsu uzmeklētie cilvēki reti lieto jēdzienus “klimata pārmaiņas” vai “globālā sasilšana”. Viņi stāsta par to, kas mainījies viņu dzīvēs, viņu tuvākajā apkaimē. Tie ir cilvēki no dažādām Latvijas vietām un viņu stāsti par dabu un darbu mijas ar latvisko dzīvesziņu un arī personīgiem pārdzīvojumiem. Viņus visus vieno rūpes par apkārt notiekošo — vai tie būtu vēja izgāzti koki; tomāti, kas nesārtojas; upes, kurās samazinās ūdens līmenis vai putni, kuri neatgriežas. Tie ir cilvēki, kuri meklē izskaidrojumu notiekošajam un  pielāgošanās iespējas tam. Brīnišķīgi cilvēki, no kuriem daudz var mācīties,” stāsta izstādes veidotāja Agita Pusvilka. Cilvēku stāstus izstādē papildina vides ekspertu skaidrojumi par klimata pārmaiņām.

Izstāde “Klimata liecinieki” no Daugavpils dosies uz Valmieru, Jelgavu un Liepāju, bet aprīļa beigās būs apskatāma Rīgā.

Izstādes oficiālā atklāšana – 2016. gada 22. martā plkst. 17:30 Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu korpusā, Tērbatas ielā 10 ar pārstāvju no ”homo ecos:” un Vidzemes Augstskolas uzrunām.

Vidzemes Augstskola pirmo reizi “Zaļā karoga” balvu saņēma 2013. gadā, kļūstot par pirmo Eko augstskolu Baltijā un apliecinot, ka augstskolā ieviesta vides pārvades sistēma, kas veicina izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un saimniekošanu, vienlaikus to savienojot ar studiju priekšmetiem. “Zaļās domāšanas” un ilgtspējas jautājumi tiek ieviesti ViA darbībās un aktualizēti dažādos pasākumos, akcijās, mudinot cilvēkus pievērst uzmanību vides un ilgtspējas tematiem.

 

*Portāla Draugiem.lv lietotāju vidū aptaujāti 2140 respondenti 16 līdz 73 gadu vecumā.

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016