Baltijas Starptautiskās vasaras skolas dalībnieki iepazīst dabas aizsardzību Latvijā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Baltijas Starptautiskās vasaras skolas dalībnieki iepazīst dabas aizsardzību Latvijā

Ziņa pievienota - 07.08.2012
ekskursija-biss.JPG

Turpinās Vidzemes Augstskolas rīkotā 14. Baltijas Starptautiskā vasaras skola. Projekta pirmajā nedēļā dalībnieki devās mācību ekskursijās uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu un Gaujas Nacionālo parku, kur Latvijas Dabas aizsardzības pārvaldes profesionāļi stāstīja par komunikācijas nozīmi ilgtspējīgā biznesa, tūrisma un dzīves vides attīstībā.

Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Jakovļeva stāsta: „Sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas mācībspēkiem izstrādājām uzdevumu, kura ietvaros studenti pētīja un aprakstīja vides apziņas veicināšanas kampaņas viņu pārstāvētajās valstīs – Igaunijā, Vācijā, Lielbritānijā, Portugālē, Grieķijā.”

Oriģinālāko eseju autori saņēma balvas no Dabas aizsardzības pārvaldes. Piemēram, kādā no esejām aprakstīta komunikācija starp nacionālā parka izveides atbalstītājiem un pretiniekiem Švarcvaldē Vācijā, citā esejā meklēti risinājumi, kā ar informāciju pārbagātajā ikdienā vienas minūtes laikā pievērst cilvēka uzmanību vides jautājumiem ar efektīva teksta palīdzību.

Studente Gigi Leung no Honkongas par mācību ekskursijām stāsta: ”Es ļoti izbaudīju pastaigu pa Gaujas Nacionālo parku, tas deva man iespēju iepazīt Latvijas dabas ainavas. Šīs mācību ekskursijas bija lielisks veids, kā būt tuvāk dabai, to sajust un saprast, cik tā ir brīnišķīga.”

Savukārt studente Maria Paladi no Grieķijas par Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu saka:” Latvijā viss ir strukturēts un organizēts, ir atkritumu konteineri nepieciešamajās vietās - pie jūras, parkos, speciāli izveidotas ugunskura vietas, kas mazina dabas piesārņojumu. Grieķijā par šādām lietām maz tiek domāts, tādējādi Latvija var būt kā piemērs, no kuras mēs to varam mācīties”.

Baltijas Starptautiskā vasaras skola notiek no 29.jūlija līdz 12.augustam un tiek organizēta ar Eiropas Komisijas Mūžizglītības programmas un Valmieras pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

Papildu informācija:

Vineta Pūce
Erasmus IP „Vides apziņa. Komunikācija. Interpretācija.” Vadītāja
Vidzemes Augstskola
E-pasts: vineta.puce@va.lv
Tālrunis: +371 26182255

Dita Dzene
Baltijas Starptautiskās vasaras skolas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis:+37126150223
E-pasts:dita.dzene@va.lv

 	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016