Baltijas Starptautiskā vasaras skola sniegs padziļinātas zināšanas starptautiskā tūrismu pasākumu organizēšanā | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Improvizācijas vakars Tautas Harmonijas Centrā
     Sagaidot pavasari, Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātris „ViAGars” organizē improvizācijas vakaru, lai...
27.03.2017
Notikusi pirmā jaunā sasaukuma Senāta sēde
Vidzemes Augstskolā 22. februārī notika Satversmes sapulces Senāta vēlēšanas, savukārt šo trešdien, 22. martā, notika...
24.03.2017
„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvada pirmo LBL2 izslēgšanas spēli
„Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” trešdien, 22.martā, aizvadīja pirmo, LBL2 astotdaļfināla izslēgšanas spēli....
24.03.2017
Piedzīvojumu erudīcijas spēle VISTĒRIJA atgriežas ar jauniem pārsteigumiem
     Vidzemes Augstskolā sestdien, 22.aprīlī, norisināsies piedzīvojumu erudīcijas spēle “Vistērija” – veids, kā...
24.03.2017

Baltijas Starptautiskā vasaras skola sniegs padziļinātas zināšanas starptautiskā tūrismu pasākumu organizēšanā

Ziņa pievienota - 02.08.2016

Jau 18. reizi Vidzemes Augstskolā (ViA) notiks Batijas Starptautiskā vasaras skola, kas norisināsies no 5.augusta līdz 14.augustam. Nepilnu divu nedēļu laikā, programmā „Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ITEM”, lai padziļinātu savas zināšanas starptautisko tūrisma pasākumu organizēšanā, tiek plānotas lekcijas, mācību ekskursijas un semināri. Šogad vasaras skolu pārstāvēs studenti no 9 pasaules valstīm – Latvijas, Gruzijas, Bulgārijas, Uzbekistānas, Slovākijas, Kazahstānas, Azerbaidžanas, Slovēnijas un Spānijas

Dalībniekiem bija iespēja pieteikties maģistra studiju programmas “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ ITEM", Valmieras pilsētas pašvaldības, kā arī Vidzemes Augstskolas piedāvātajai stipendijai. Kopā tika saņemti 112 pieteikumi.

Programma „Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ITEM” piedāvās studentiem ekskluzīvu iespēju piedalīties un veikt gadījuma izpētes darbus Valmieras pilsētas pašvaldības svētku laikā. ITEM programmas galvenais mērķis ir sekmēt ViA starptautisko sadarbību tūrisma vadības studiju programmas ietvaros, kā arī veicināt augstskolas starptautisko atpazīstamību, piesaistot interesentus no universitātēm gan Eiropā, gan citviet pasaulē. Praktiski padomi un rekomendācijas no ārvalstu ekspertiem, kā arī "skats no malas" ļaus skolas dalībniekiem apzināt idejas gan tūrisma, gan arī vietējā biznesa attīstībai. Programma ir veidota sadarbībā ar Klaipēdas universitāti, Igaunijas viesnīcu un tūrisma vadības augstskolu, Mančesteras Metrapolitēna universitāti, Starptautisko tūrisma ekonomikas studiju centru Itālijā un Latvijas viesnīcu un restorānu asociāciju.

“Vasaras skolas “Starptautiskā tūrisma pasākumu vadība” 2016. gada akcents vērsts uz Valmieras pilsētas svētkiem. Arvien vairāk pilsētas izmanto šo gan kā vietējo iedzīvotāju identitātes stiprināšanas rīku, gan aktualitāti viesu piesaistei. Kādi ir labumi, kā veidojas izmaksas un vietu zīmolvedības savstarpēja konkurence? Vai pilsētas svētkiem vajag tematisku ievirzi un saturiskas atšķirības? Dažādu valstu studenti pētīs to padziļināti,”atklāja Andris Klepers.

Kā ikkatru gadu, vasaras skolā plānotas lekcijas, semināri, grupu darbi, mācību ekskursijas, kā arī kultūras un brīvā laika pasākumu programma, lai dalībniekiem vasaras skola paliktu atmiņā, kā vislabākā vasara Baltijas valstīs, kas ir arī pasākuma moto („My absolutely best summer in Baltics”). 

Kopš 1999. gada BISS ir tradicionāla vasaras izglītības programma, kas katru gadu norisinās Vidzemes Augstskolā. Tā tiek organizēta ar VIAA – Valsts izglītības attīstības aģentūras, kas finansē 7 stipendiātu dalības maksu, maģistra studiju programmu “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ ITEM" , Valmieras pilsētas pašvaldības un Vidzemes Augstskolas finansiālu atbalstu. Kopumā tajā ir piedalījušies 597 dalībnieki no 65 valstīm. Lielai daļai dalībnieku šī pieredze radījusi interesi par Latviju un Baltijas valstīm.

Sīkāka informācija interneta vietnē http://biss.va.lv.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2017