Baltijas Starptautiskā Vasaras skola atzīmē 17. atklāšanu | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Baltijas Starptautiskā Vasaras skola atzīmē 17. atklāšanu

Ziņa pievienota - 25.06.2015

Pirmdien, 22. jūnijā svinīgā gaisotnē notika Vidzemes Augstskolas (ViA) organizētās 17. Baltijas Starptautiskās Vasaras skolas (BISS) atklāšanas ceremonija, kurā piedalījās tās dalībnieki, organizētāji un pasniedzēji.

Atklāšanas ceremonijā studenti un pasniedzēji atzina, ka priecājas būt Valmierā, lai gan daudziem šī ir pirmā vizīte Latvijā un pat pirmā reize ārpus savas valsts. Iepazīstinot ar sevi, vasaras skolas dalībnieki pastāstīja par savu valsti un pilsētu. Savukārt ViA rektors Gatis Krūmiņš savā runā atzina, ka šogad ir ļoti interesanta dalībnieku valstu pārstāvniecība gan no studentu, gan pasniedzēju puses.

Nākamajā dienā studenti gatavojās tradicionālajai Līgo svētku svinēšanai. Ar Baibas Pāvules-Malnačas palīdzību viņiem tika atklātas Līgo un Jāņu tradīcijas, un pīti svētku vainagi. Vakarpusē internacionālā grupa devās uz vasaras saulgriežu svinēšanu Mazsalacā, kur notika tradicionālā Līgo vārtu vēršana, tika dziedātas Līgo dziesmas, aizdegts svētku ugunskurs un dejotas dejas dzīvās mūzikas pavadījumā.

Valmierā notiekošā Baltijas Starptautiskā Vasaras skola ir vieta ne tikai studijām, bet arī platforma, kas ļauj iepazīt citas kultūras, gūt jaunus starptautiskus kontaktus, kā arī iesaistītajām pusēm dalīties pieredzē. Līdz šim aizvadītās vasaras skolas ir pierādījums tam, ka projekts ir veiksmīgs sākumpunkts, lai ieintriģētu dalībniekus uzzināt vairāk par Valmieru, Latviju un Baltijas reģionu kopumā.

Šovasar BISS notiek programmas „Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ITEM” ietvaros. Projekts Baltijas Starptautiskā Vasaras skola norisinās no 21. jūnija līdz 2. jūlijam, pēc kārtas jau 17. reizi un šogad pulcē 11 studentus no 9 pasaules valstīm Horvātijas, Meksikas, Itālijas, Gruzijas, Igaunijas, Ungārijas, Azerbaidžānas, Moldovas un Beļģijas.

Projekts tapis sadarbībā ar Valsts Izglītības attīstības aģentūru, Izglītības un zinātnes ministriju, Kopīga maģistra studiju programmu “Starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība/ ITEM" un Valmieras pašvaldību.	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016