Augstskolu un koledžu pārstāvji Vidzemes Augstskolā diskutēs par mūžizglītības attīstības perspektīvām | Vidzemes Augstskola
via
LAT
ENG
 
Vidzemes Augstskola ielūdz uz Zinātnieku nakts pasākumiem Valmierā
Visā Eiropā un arī Vidzemes Augstskolā (ViA) šī gada 30. septembrī notiks Zinātnieku nakts pasākumi. Augstskola un...
22.09.2016
Ekoskolu zaļais karogs turpina plīvot Vidzemes Augstskolā
Pirmdien, 19. septembrī, Vidzemes Augstskolai atkārtoti tika piešķirta Zaļā karoga balva. Tas tiek piešķirts mācību...
21.09.2016
Vidzemes Augstskolas studenti un darbinieki startē Valmieras maratonā
Svētdien, 18. septembrī norisinājās skriešanas seriāla „Bigbank Skrien Latvija” 6. posms – 10. "Sportlat Valmieras...
20.09.2016
Vidzemes Augstskolā atgriežas vieslekciju programma “SMART Lunch”
„Smart lunch” vieslekciju programma šajā studiju gadā tiks atklāta, trešdien, 21. septembrī, par sapņu piepildīšanu un...
20.09.2016

Augstskolu un koledžu pārstāvji Vidzemes Augstskolā diskutēs par mūžizglītības attīstības perspektīvām

Ziņa pievienota - 23.10.2013

Latvijas augstskolu un koledžu mūžizglītības asociācijas (LAKMA) dalībnieki 24. oktobrī pulcēsies Vidzemes Augstskolā (ViA) notiekošajā seminārā, lai diskutētu par augstskolu un koledžu lomas stiprināšanu mūžizglītībā, kā arī asociācijas darbības tālāko attīstību.

Mūžizglītības īstenošana Eiropā un pasaulē ir pašsaprotama augstskolu funkcija, taču Latvijā augstākās izglītības iestāžu loma pieaugušo izglītībā vēl aizvien nav novērtēta. „Neskatoties uz to, ka tā ir viena no prioritātēm Nacionālajā attīstības plānā un citos valstiskos dokumentos, realitātē daudzos valsts un pašvaldību normatīvajos aktos ir sastopamas dažādas pretrunas, kuras rada būtiskus šķēršļus gan mūžizglītības īstenošanas procesam, gan finanšu novirzīšanai šim mērķim,” šī brīža situāciju raksturo ViA Mūžizglītības centra vadītāja Ingūna Jurgelāne. „Citviet pasaulē normāla prakse ir ilgtermiņa dotāciju iezīmēšana mūžizglītībai gan valsts, gan pašvaldību budžetos, bet Latvijā aina ir radikāli pretēja,” stāsta I. Jurgelāne. Lai risinātu esošo situāciju, LAKMA meklē sadarbības iespējas gan ar Latvijas, gan Eiropas augstskolām. Proti, asociācijas pārstāvji jau tuvākajā nākotnē plāno doties pieredzes apmaiņas braucienos uz Dāniju, Norvēģiju un Īslandi, turklāt tiek strādāts arī pie Baltijas Mūžizglītības asociācijas izveides.

Seminārā ar dažādiem pieaugušo izglītības aspektiem Latvijā klātesošos iepazīstinās Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības un projektu nodaļas pārstāve Dagnija Ūdre,  Prof. Dr. habil. paed. Tatjana Koķe, IZM projektu vadītāja Dr. paed. Ingrīda Muraškovska, vairāku starptautisku mūžizglītības projektu autore, koordinatore un vadītāja Vita Žunda, bet par Īslandes pieredzi mūžizglītībā stāstīs Gudruna Larusdotira (Guðrún Lárusdóttir) no Īslandes Lauksaimniecības universitātes. Uz semināru aicināti visi interesenti.

Latvijas augstskolu un koledžu mūžizglītības asociācijā ir apvienojušās desmit Latvijas augstskolas, un tās mērķis ir atbalstīt izglītību Latvijā, veicinot mūžizglītības jomas attīstību augstskolās un koledžās.
 

Papildu informācija:
Juris Lūsis
Vidzemes Augstskolas
Sabiedrisko attiecību speciālists
t. 26182244
e-pasts: juris.lusis(at)va.lv	
 
Vidzemes Augstskola © 2006-2016